Doba příprav končí, nová sezona startuje. Triatlonista DTC Litomyšl Tomáš Kabrhel má před sebou těžký úkol – navázat na vynikající loňský rok, kdy si mimo jiné v maďarské Budapešti pověsil na krk zlatou medaili na juniorském mistrovství světa.

Jako dobrý test na nadcházející měsíce sloužily Kabrhelovi dva závody českého poháru v aquatlonu. „Přestože je bral jako přípravné na hlavní triatlonovou část roku, tak si v nich nevedl vůbec špatně,“ kvituje trenér Zdeněk Kabrhel.

Jeho syn a svěřenec obsadil nejprve v Českých Budějovicích druhé místo mezi juniory a sedmé v absolutním pořadí společně s muži. Ještě lépe si pak vedl ve druhém podniku v Olomouci, kde obsadil rovněž druhou pozici v juniorské kategorii pouhé dvě vteřiny za šestým triatlonistou z mládežnické olympiády v Singapuru Lukášem Kočařem. V absolutní klasifikaci byl pátý.

„Tyto závody se konaly na tratích 400 metrů plavání a pět kilometrů běhu. Tomáš potvrdil plavecké kvality, když tuto část vždy vyhrál a vybíhal jako první s malým náskokem,“ popisuje Zdeněk Kabrhel.

První ostrý start v triatlonu čeká na Tomáše poslední dubnový den ve městě Tournai v Belgii. Právě tam zahajuje evropský pohár juniorů.

(rh, red)