Úspěšně totiž odmaturoval a absolvoval přijímací zkoušky na vysoké školy, takže se mohl opět vrhnout do závodního kolotoče. Nejprve to bylo na podniku TriTour v Poděbradech.

Závod se konal v objemech 0,7 km plavání – 30 km kolo – 7 km běh a zúčastnilo se ho 120 závodníků. Tomáš doplaval na druhém místě hned za vedoucím soupeřem. Cyklistika se jela bez povoleného draftingu a do depa přijela vedoucí skupina s malými rozestupy. Kabrhel vybíhal jako sedmý, při běhu se posunul na čtvrté místo, které však v závěru před nejrychlejším běžcem neudržel a skončil na páté příčce v absolutním pořadí mezi muži. Zvítězil ovšem mezi juniory.

Následně se talentovaný litomyšlský mladík vydal do rakouského města Stubenbergu na Apfelland triathlon (0,75 km plavání – 20 km cyklistika – 5 km běh). Startovalo celkem 155 závodníků. Trenér Zdeněk Kabrhel popsal závod takto: „Tomáš vyplaval jako první s malým náskokem před skupinkou pronásledovatelů. Kolo se opět jelo bez povoleného draftingu. Tomáše na pátém kilometru předjel rakouský reprezentant Benjamin Leitner, který nakonec zvítězil. Svoje druhé místo po cyklistice Tomáš, přestože zaběhl velice dobře, neudržel a ve vyrovnaném závodu skončil na celkovém výborném čtvrtém místě pouze patnáct vteřin za druhým v cíli. Opět vyhrál mezi juniory.“

Nyní se Tomáš Kabrhel připravuje na blížící se mistrovství Evropy. O tomto víkendu ho čeká generálka na českém poháru v Račicích a v příštím týdnu již odlétá do španělské Pontevedry, kde poměří svoje síly s osmdesáti elitními juniory starého kontinentu.