Kromě nich budou startovat Hvězda Pardubice B, USK Praha, AC Čáslav, AC Pardubice, Jiskra Ústí nad Orlicí a AC TJ Jičín.

Úvodní kolo se uskuteční v neděli 20. května na stadionu v Litomyšli a je to po několikaleté pauze, co se tam vrací ligová atletika. Kromě mužů se současně odehraje i úvodní kolo 2. ligy žen skupiny C za účasti družstev Hvězdy Pardubice, USK Praha B, Čáslavi, AC Pardubice, Trutnova, Nového Město na Moravě a Třebíče.

Pro domácí litomyšlský klub to bude mimořádný pořadatelský zápřah, vždyť k vidění bude bezmála čtyřicet disciplín. Nedělní program začíná v 10:30 závodem mužů na 10 kilometrů a soutěžemi tyčkařek, dálkařů, oštěpařek a kladivářů a potrvá do čtvrté hodiny odpolední, kdy skončí štafetami na 4 x 100 metrů.

Domácí kolektiv by rád využil výhody závodů ve svém prostředí k co nejhojnější účasti atletů a k bodově hodnotným výkonům, aby si zajistil dobrou výchozí pozici pro další pokračování ligy.

Ve stejný den začíná v Týništi nad Orlicí společný krajský přebor družstev mužů a nově i žen, kde se představí vyslanci poličské a svitavské atletiky.

Svitavská pohárová cesta skončila porážkou v Lanškrouně. Na snímku je v souboji s protihráčem Filip Čížek.
Pohár: Finálové brány zůstaly zavřeny