Posledními dvěma závody vyvrcholil o minulém víkendu domácí šampionát v motoskijöringu – Orion Shiva KTM Cup 2012.

I před oblevu se pořadatelům podařilo připravit tratě natolik, že se oba podniky odjely, i když hluboké koleje nadělaly spoustu potíží zejména motocyklistům. Protože ve hře o mistrovskou korunu byly pořád minimálně tři dvojice, očekávalo se finále sezony s napětím.

V Nekoři se s těžkými podmínkami nejlépe vypořádali Mohaupt s Hotovým, kteří s jistotou vyhráli všechny svoje kvalifikační jízdy. Ve finále A odstartovali druzí za dvojicí Orionu Litomyšl Roušavý – Mareš, ale na konci druhého okruhu se dostali do čela a po sedmi letech závodění se dočkali triumfu v závodu MMČR.

Roušavý s Marešem si letos poprvé vyjeli stupně vítězů, když dokončili jako třetí, ale spokojeni byli i druzí Sládek s Čížkem, kteří se probili na druhou příčku a upevnili si vedení v klasifikaci seriálu.

Výsledky 7. závodu: 1. Mohaupt – Hotový (Honda, SMS Benátky nad Jizerou), 2. Sládek – Čížek (Honda, Dukla Racing), 3. Roušavý – Mareš (Honda, Orion Litomyšl), 4. Hock – Berger (Suzuki, SMS Pardubice), 5. Lux – Hovad (KTM, BV Racing) 6. P. Šroler – M. Šroler (Yamaha, SMK Klášterec).

Derniéra letošního šampionátu v Dobřanech byla v pořadí 96. závodem v historii mistrovství ČR. Trať byla znovu rozměklá a velmi záleželo na technice jízdy. V kvalifikačních rozjížďkách nikdo z favoritů nezaváhal a diváci se těšili na zajímavé finálové boje. Z nich nejprve odpadli bratři Šrolerovi, kteří sice skvěle odstartovali, ale při kolizi poškodili lyži a odstoupili.

Bez chyb a s velkým nasazením jeli, stejně jako o den dříve v Nekoři, Mohaupt s Hotovým. Těžká trať jim nevadila a navíc za nimi jeli Sládek s Čížkem, kteří se nikam nehnali, neboť věděli, že i druhé místo jim pohodlně stačí k obhajobě titulu. A tak se i stalo, i když je v závěru ještě předjeli Mňuk s Langerem. Roušavý s Čížkem dojeli čtvrtí.

Výsledky 8. závodu: 1. Mohaupt – Hotový, 2. J. Mňuk – Langer (Yamaha, Mňuk Motokros Team), 3. Sládek – Čížek, 4. Roušavý – Mareš, 5. Hock – Berger, 6. Fogl – Sabota (Yamaha, SMK Klášterec).

Mistrovský titul tedy obhájili Josef Sládek a Petr Čížek, a to díky nejvyrovnanějším výkonům ze všech startujících, vždyť nejhůře byli pátí v Rodné. Triumfovali potřetí s celkovým ziskem 128 bodů a dostihli tím bratry Šrolerovy. Ti mají také tři tituly, ale tentokrát skončili bez medaile, naopak na celkových stupních vítězů se objevili díky výbornému závěru Mohaupt s Hotovým (123) a J. Mňuk s Langerem (114). Roušavý s Marešem si vyjeli 86 mistrovských bodů a v konečné klasifikaci MMČR skončili šestí.