Závodilo se za slabší účasti jezdců v horkém počasí. „Naše poděkování patří hasičským sborům z Březové, Brněnce a Chrastové, trať se kropila od pátečního odpoledne a motokrosaři byli spokojeni,“ uvedl za organizátory Jaroslav Kříž. „Byla to pro nás zkouška nové podoby trati, zejména startovní rovinky, jež doznala největším změn. Jelo se na zkrácené verzi, a to z důvodu zmíněné prašnosti a kropení.“ Březovští očekávali početnější startovní pole, právě vedro možná mnohé odradilo. „Startovné od jezdců nepokryje ani polovinu nákladů na uspořádání těchto závodů,“ upozorňuje Kříž.

Přesto se bylo na co dívat zejména v prestižní kategorii Open, kde se představili špičkoví čeští motokrosaři. Obě rozjížďky vyhrál Josef Kulhavý ze svitavského Šváb Teamu, o další příčky se podělili závodníci zvučných jmen: Michal Kadleček, Jiří Čepelák a David Čadek. Smůlu měl Zdeněk Kostelecký, který místo boje o bednu prorazil ve druhé jízdě gumu a skončil až osmý. Další kubatury vyhráli Petr Machek (Hobby), Jaroslav Kochaníček (Šváb Team Svitavy, 125 ccm), Zdeněk Špaček (Veterán I), Bohdan Růžička (Veterán II), František Gregor (Veterán III), Jan Vondrášek (65 ccm) a David Šíma (80 ccm).

Další atraktivní závod se v Březové nad Svitavou pojede v sobotu 30. června. Diváci jsou srdečně zváni na mistrovství ČR v motokrosu juniorů.