V prvních dvou letech sice KP I vyhráli, ale z kvalifikace se nedostali, loni a letos neučinili k návratu do II. ligy ani ten první krok v podobě primátu v přeboru. Zatímco před rokem v sezoně ovlivněné zavřením městské sportovní haly a omezenou možností k tréninku jim na vítězný Letohrad (ten mimochodem skončil ve II. lize beznadějně poslední) chyběl bod, tentokrát uhráli s Hnátnicí, jež z ligy sestoupila, dokonce úplnou shodu. O konečném pořadí v takovém případě rozhoduje poměr setů a ten měl rival z Ústecka lepší, vyhrával zkrátka snadněji.

„Je to velká škoda, protože naše družstvo na vítězství určitě mělo. Vždyť Hnátnici třikrát ze čtyř vzájemných zápasů porazilo,“ říká předseda VK Litomyšl Karel Novotný st. Je tedy zřejmé, že příčiny nezdaru je nutno hledat jinde. Celek utrpěl během sezony čtyři porážky, kromě jedné v Hnátnici dále v Kerharticích na úvod odvet a doma s Chvaleticemi a Chocní. Právě tyto dvě porážky jsou v celkovém pohledu rozhodující, protože Hnátnice sice třikrát prohrála s Litomyšlí, ale jinak zaváhala už jenom ve Chvaleticích. Podstatná byla i skutečnost, že Litomyšl hrála neustále pod tlakem „nutnosti“ vyhrávat: i do domácích utkání s úhlavním rivalem šla se ztrátou dvou zápasů a ani její dvě výhry po nádherných dramatech nebyly pro soupeře tragédií. Stále byl o skóre vpředu a poslední kola zvládl. Tato dvojice celé soutěži dominovala, třetí Kerhartice měly o pět proher více.

Základní kádr VK Litomyšl tvořilo devět hráčů, na palubovce se střídali Karel Novotný, Michal Kadlec, Petr Tuček, Břetislav Fiala, David Menc, Zdeněk Vodehnal, Radek Novotný, Petr Jindra a na postu libera hrající Jan Radimecký, šanci dostal i junior Richard Fila. Promarněné velké šance lze jen litovat, ve volejbalovém souboji dvou kvalitních celků byl šťastnější hnátnický.