O konkurenci, jaká se v olomouckém bazénu sešla, svědčí, že se letního mistrovství ČR staršího žactva (ročníky 2010 a 2011) zúčastnilo 326 plavců a plavkyň ze 113 oddílů z celého Česka (156 chlapců a 170 dívek). Samotná kvalifikace na tuto akci tedy nebyla žádná legrace.

„Melánie byla jednou z výrazných postav celého mistrovství. Po pětileté odmlce vyplavala svému městu zlatou medaili, a to v disciplíně 200 metrů volným způsobem, když titul ozdobila časem 2:10,01 min. Její úspěch je nejenom osobním triumfem, ale také důkazem rostoucí síly plaveckého sportu v Litomyšli,“ uvedl trenér PK Litomyšl Karel Jandík. Kromě zlaté na kraulové dvoustovce nechyběla Melánie Zvěřinová na stupních vítězů ani ve třech svých dalších startech: druhá byla na 200 metrů polohový závod a bronzovou medaili přidala na 50 a 100 metrů volným způsobem.

Dalším úspěšným litomyšlským plavcem byl v Olomouci Vojtěch Drahoš, který dosáhl rovněž velmi dobrých výsledků a ve svém nejlepším startu na 50 metrů kraul skončil pátý. Medaili do litomyšlské sbírky přidala ještě Agáta Votrubcová, na MČR dvanáctiletého žactva ve Znojmě získala stříbro na 100 metrů motýlek.

„Litomyšl může právem být hrdá na svoje plavce a jejich úspěchy, které představují důkaz, že tvrdá práce a odhodlanost vždy přináší ovoce, ať už se jedná o malé nebo velké soutěže,“ zdůraznil Karel Jandík.