Adámek bojoval s velkým handicapem, neboť byl první náhradník a o možnosti startu v tomto zápase se dozvěděl v podstatě na poslední chvíli. Navíc se boxovalo v Kyjevě, v domácím prostředí jeho zkušeného rivala.

„Jet bez pořádné přípravy na takový zápas nejde, jenže možnost bojovat o titul byla tak lákavá, že jsem to risknul. Úspěch byl opravdu jenom zbožné přání,“ řekl Tomáš Adámek. S Uzelkovem nakonec vydržel v ringu pět kol, poté byl zápas ukončen technickým k.o.

„Kvalita přípravy se určitě projevila. Dokud Tomáš stačil fyzicky, byl to vyrovnaný box. Projevila se také psychika, protože zatímco Uzelkov boxoval s kvalitními soupeři, Adámek neměl v poslední době ani jeden adekvátní duel. To samozřejmě na formě nepřidá,“ doplnil jeden z trenérů Milan Hell.

Vjačeslav Uzelkov měl před bojem s Adámkem za sebou 21 duelů, všechny vyhrál a třináct z nich před limitem. Většinu duelů odboxoval doma, jen jeden ve Spojených státech a jeden v Monaku. Svůj titul úspěšně obhajoval, poprvé ho získal v roce 2007 a od té doby obhájil třikrát. Tomáš Adámek si nevylepšil bilanci z profesionálního ringu, ke 14 vítězstvím a jedné remíze nyní přidal druhou prohru.

(mo)