Česká juniorská reprezentantka, letošní mistryně republiky v časovce jednotlivkyň, dvanáctá na mistrovství Evropy v časovce a také druhá v silničním závodu na republikovém šampionátu.

Tohle všechno v roce 2018 zvládla MARKÉTA HÁJKOVÁ z Moravské Třebové a vysloužila si za to nové a mimořádně prestižní angažmá v italském profesionálním UCI Teamu Servetto Stradalli AluRecycling.

Z DUHY DO ITÁLIE

Markéta doposud závodila za lanškrounský tým SKP Duha pod vedením Petra Bucháčka a Michala Rottera. Atraktivní přestup pro ni znamená šanci startovat v nejvyšší kategorii závodů a pravidelně se pohybovat v profesionálním pelotonu.

Talentovaná cyklistka svůj přestup okomentovala těmito slovy: „Mám obrovskou radost. Jednali jsme s nižšími týmy z Německa, Švýcarska, Holandska a byla tu i možnost zůstat v České republice. Nakonec jsem využila této nabídky, protože chci nasbírat co nejvíce zkušeností jak v cyklistice, tak v životě. Rovněž doufám, že budu moci objet i nějaké větší závody a srovnat se tak s naprostou špičkou v ženské cyklistice,“ řekla Markéta Hájková.

A její první dojmy v novém prostředí? „Posledních pár dnů prázdnin jsem strávila na tréninkovém kempu v Itálii, kde jsem se poprvé setkala s vedením a budoucími týmovými kolegyněmi, se kterými jsme si padly do noty. Mám skvělý pocit, kempu se zúčastnily dívky z různých koutů světa, pozitivní také je, že tým bere ohled na můj věk a na školu, kterou chci v příštím roce úspěšně zakončit maturitou.“

Markéta Hájková je vděčná těm, kteří jí k profi angažmá pomohli. „Chtěla bych poděkovat nejen mému stávajícímu týmu a trenérovi za práci a čas, který mi věnovali v mládežnických kategoriích, ale také mému současnému týmu lidí, kteří mi pomohli prosadit se do zahraničí, a hlavně mé rodině, příteli, kamarádům a všem, kteří mi fandili a fandí.“

MÁ ŠANCI SE POSUNOUT

Manažer týmu Servetto Stradalli AluRecycling Dario Rossino na adresu své nové akvizice Markéty Hájkové uvedl „Je mladou závodnicí a myslím si, že pokud bude dobře pracovat na tréninku, tak z ní za pár let bude velice kvalitní cyklistika. U nás má šanci se opravdu posunout výkonnostně výše a tým výborně doplní.“ (mf, rh)