Týden co týden se střídají zprávy o úspěších svitavských týmů pod bezednými koši. Tentokrát bylo na řadě béčko, jež potvrdilo svoji pozici mezi elitou východních Čech a připsalo si další dvě výhry. Stále vážněji tak může uvažovat o postupu do semifinále, kam se podívají čtyři nejlepší týmy základní části.

Sokol PP Hradec Králové B – Basketbal Qanto Svitavy B 75:88 (36:37). Body Svitav B: Fröhde 28, Sabol 18, L. Havránek 13, Svoboda 11, Harašta 7, Špaček 6, Tomšíček 5.

V prvním poločase se soupeři střídali ve vedení, hrál se přitom urputný a nepříliš pohledný basketbal. O jeho vyrovnanosti svědčí i to, že hosté vedli po první čtvrtině i v poločase o jediný bod. Začátek druhé půle vypadal na velké svitavské potíže, šňůra Hradce 15:4 totiž znamenala průběžné skóre 51:41. V tu chvíli se ovšem ukázal týmový duch hostů, manko smazali během jediné minuty a po čtyřech úspěšných trojkách si vypracovali rozhodující pětibodový náskok. Ten v závěrečném hracím období bez problémů uhájili a vrátili Sokolu těsnou porážku z domácí palubovky.

Dušan Sabol, trenér: Vítězství je velice cenné. Po utkání s Českou Třebovou a Dvorem Králové to byl již třetí duel, v němž se nám tak úplně nedařilo, ale dokázali jsme výhru doslova vydolovat. Napodobili jsme hráče A týmu, jež soupeře ze stejného města zdolali minulý týden ve druhé lize.

Basketbal Qanto Svitavy B – Týniště nad Orlicí 121:26 (56:10). Body Svitav: Sabol 24, Svoboda 19, Tichý 18, Fröhde 17, Špaček 12, Harašta 8, Havránek 8, Tomšíček 7, Kačenga 6, Sobola 2.

Hosté přijeli v pěti lidech a tito „mohykáni“ se sice snažili, ale samozřejmě neměli nejmenší naději.
Dušan Sabol, trenér: O tomto utkání je snad zbytečné hovořit. Ke cti hostům slouží, že se snaží sezonu slušně dohrát, na rozdíl od spoluhráčů, kteří se na ně „vykašlali“. Našim klukům lze poděkovat, že zápas odehráli naplno, i když to bylo dost těžké. Za zmínku stojí premiéra Kačengy ve východočeské lize, osladil si ji dvěma úspěšnými trojkami.

Ve značně nepřehledné tabulce vč. ligy je klíčový údaj o počtu proher. Svitavské béčko má na kontě čtyři a to je po Tesle Pardubice B druhý nejnižší počet. „Jiný cíl než pozici v první čtyřce znamenající play off bychom neměli mít. Šance je povzbudivá, ale také zavazující, protože protivníci, kteří nás čekají, jsou zdatní,“ řekl kouč Dušan Sabol. Těmi nejbližšími budou celky z Vysokého Mýta a Turnova. (rh, sb)