Mezi nimi je poličská Kometa, ta potřebovala čtyři duely k pokoření bojovného Chlumce. Až páté klání určí vítěze v sérii Svitavy – Hradec B. Svitavští odmítli příliš brzký konec sezony a vítězstvím ve čtvrtém střetnutí odvrátili pohromu.

Kometa se na hřišti soupeře po překvapivé porážce doma nenechala zaskočit a prokázala vyšší kvalitu. V sobotu ji k vítězství nasměroval ve 12. minutě Schaffer, nedělní duel byl otevřený do své poloviny. Dva přesné poličské zásahy v prostřední části poté zlomily chlumecký odpor a čtyři trefy během čtyř minut ve třetí třetině pečetily poličský postup.

Série Svitavy – Hradec B je dle očekávání velmi vyrovnaná. Svitavští sehráli na půdě HBC Autosklo rozdílné duely. Sobotní se jim nepovedl, nedůraz v obranné činnosti spolu se slabou koncovkou znamenaly jasnou porážku 1:5. Přes noc se vzchopili, zpevnili defenzivní šiky, sami získali vedení na svoji stranu a takticky vyspělým výkonem dotáhli celý zápas k úspěchu.

HBC Chlumec nad Cidlinou – SK Kometa Polička 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: Schaffer, Víšek, Havlík. Vyloučení: 9:9. Bez využití, oslabení 0:1. Střely: 18:20

HBC Chlumec nad Cidlinou – SK Kometa Polička 0:6 (0:0, 0:2, 0:4)

Branky: Švejda, Schaffer, Víšek, Sokol, Radiměřský, Rokos. Vyloučení: 6:8. Bez využití, oslabení: 0:1. Střely: 22:25. Konečný stav série: 1:3.

Sestava: Škoda – Hegr, Rokos, Hanyk, Havlík, Libich – Schauer, Schaffer, Geba, Grubhoffer, Víšek, Štefka, Sokol, Radiměřský, Švejda.

HBC Autosklo Hradec Králové B – 1. HBC Svitavy 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky: Sokol 2, Chudý, Krejčík, Sádovský – Schlögl. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Střely: 25:28

HBC Autosklo Hradec Králové B – 1. HBC Svitavy 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: Kuda, Hejátko, Bohatý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Střely 29:20. Stav série: 2:2.

Sestava: Janco (Peterka) – Nespěšný, Dobeš, Mifek, Hloušek, Kučera, Tesař – Bohatý, Hejátko, Dobiáš, L. Sterenčák, Hrnčíř, Schlögl, Kuda, Škeřík, Němec, Rejsa.