Byl to ročník, který se zapíše do dějin jako doposud nejúspěšnější za dobu působení Svitav v nejvyšší domácí soutěži.

Konečné osmé místo a účast v play off, to jsou výsledky, jaké Turům zcela bezpochyby sluší.

Proti Nymburku, a navíc Nymburku hrajícímu na sto procent, neměli nárok a postupem do top osmičky dosáhli na maximum.

Na to, že tým vytvářeli před začátkem sezony z velké části obměněný, to určitě není málo.

ČEZ Basketbal Nymburk – Bohemilk Tuři Svitavy 107:70

Body: Randle 20, De Zeeuw 14 Sant-Roos 13, Peterka 10, Hruban 9, Welsch 8, Houška 8, Kříž 8, Vaughn 6, Svoboda 6, Benda 5 – Bruinsma 22, Jones 14, Bašta 8, Doaks 7, Barker 6, Šindelář 6, Jaroš 4, Teplý 3. Fauly: 18:15. Pět chyb: Špaček (Svitavy). Trestné hody: 12/7 – 17/13. Doskoky: 41:33. Trojky: 12:7. Diváci: 460. Hráč zápasu: Chasson Randle (Nymburk). Vývoj po čtvrtinách: 27:10, 49:26, 89:47. Konečný stav série: 3:0.

Také třetí čtvrtfinále nabídlo podobný obrázek jako obě předchozí. Favorit šel od první minuty bez váhání pro výhru, zakrátko vedl dvouciferným rozdílem a jasně dominoval. Fanoušky Turů potěšila alespoň vyhraná čtvrtá čtvrtina (18:23), jež byla stylovou tečkou za povedenou sezonou.

„Jsem spokojený s nasazením a bojovností našich hráčů, ale soupeř dynamicky, rychlostně i výškově náš celek převyšuje. Tím je všechno dané. Přistoupili jsme ke čtvrtfinále zodpovědně, jak nejlépe jsme mohli, ale jak se ukázalo, na takový tým jako Nymburk nemáme," konstatoval trenér Svitav Stanislav Petr.

Specifikem uplynulého ročníku byl vysoký počet zahraničních hráčů, když začali tři a na přelomu roku přišel ještě čtvrtý. To zde v minulostí nebývalo, ovšem nutno říci, že na rozdíl od některých jiných klubů (Ústí nad Labem, Jindřichův Hradec) zde zámořští borci odehráli to, co se od nich čeká, a byli klíčovými oporami.
Nicchaeus Doaks dokonce náležel s průměrem 16,7 bodu a 10,5 doskoku na utkání k adeptům na ocenění MVP Kooperativa NBL (to nakonec dostal opavský rozehrávač Jakub Šiřina). Ještě vyšší bodový průměr měl Evan Bruinsma (16,8), výborná čísla vykazuje rovněž rozehrávač Jahmal Jones (14,7 bodu a 5,3 asistencí). Riley Barker si bloky a smečemi vysloužil primát v Kooperativa Faktoru zaměřeném na tyto dovednosti.
Přidali se i čeští hráči, z nich nejvíce Tomáš Teplý, ale každý z nich měl během soutěže světlé chvíle, jimiž pomohl k celkovému úspěchu. Je zřejmé, že tento tým se ve stejném složení už s největší pravděpodobností nesejde, tím spíše je třeba zdůraznit, že to přes veškeré výkyvy a bídnější pasáže v průběhu sezony byl tým úspěšný!