Mezi nejlepší dosažené výkony patří celkové pohárové prvenství Jakuba Marka v kategorii juniorů, dva tituly vícemistryně ČR v olympijském a sprint triatlonu Ladislavy Markové v kategorii žen 40-49 let, bronz na MČR v duatlonu Anety Popelkové mezi mladší žákyněmi nebo čtvrté místo Jana Všetičky na MČR v duatlonu v kategorii starších žáků. Ostatní závodníci předvedli také velice pěkné výkony a zajistili si tak zařazení do Střediska talentované mládeže ČTA.

Letos za 4SPORTS Team Svitavy nově závodil juniorský reprezentant Kuba Marek, který se zúčastnil i několika závodů evropského poháru juniorů a nejvíce si cenil výsledku v Táboře, kde doběhl na sedmém místě a jako nejlepší z Čechů.

Kromě triatlonu závodili Svitaváci i na atletických a běžeckých závodech. Mezi přední výkony patřilo první místo Jakuba Marka v běhu na 3000 metrů a třetí příčka jeho bratra Lukáš na patnáctistovce na krajských halových přeborech konaných v Ostravě, První jmenovaný se svým časem nominoval i na halové MČR, kde mezi specialisty atlety doběhl desátý.

„Kromě závodů a pravidelných tréninků jsme měli i několik soustředění a kempů. Za zmínku stojí červnový workshop České triatlonové asociace pro talentované sportovce ve věku od 12 do 15 let z celé republiky, který pořádal náš klub ve Svitavách, a říjnový plavecko-běžecký kemp s účastí olympioniků Květoslava Svobody a Jana Čelůstky. Chtěli bychom i touto cestou poděkovat za podporu naši činnosti Pardubickému kraji a Národní sportovní agentuře,“ uvedl předseda klubu Jakub Marek.