Mimořádnou příležitost dostanou v sobotu sportovní příznivci, kteří zavítají do sportovní haly Na Střelnici. Jak často se jim podaří sledovat na vlastní oči nejlepší český basketbalový tým, několikanásobné mistry republiky a účastníky ULEB Cupu z Nymburka a proti němu mladé družstvo pražských vysokoškoláků se dvěma odchovanci Svitav v sestavě?

Jednoznačný favorit

Pokud jde o samotný výsledek zápasu, ten se zdá být dopředu prakticky jasný, protože celek Nymburka suverénně vládne nejvyšší domácí soutěži, zatímco USK se do této doby dosti trápí a nachází se dokonce mimo osmičku pro play off. Aktuální bilance Pražanů je záporná (12 výher – 17 porážek), zatímco středočeský favorit z třiceti odehraných duelů prohrál jedno jediné, a sice v rámci 19. kola v Děčíně.
O nynější formě obou rivalů vypovídají i minulé zápasy: zatímco Nymburk vyhrál velice těžký duel v Prostějově po boji 96:88, tak USK nečekaně podlehl na palubovce předposledního BC Kolín, jednoho ze svých hlavních rivalů v boji o čtvrtfinále, a to přesvědčivým rozdílem 29 bodů (61:90).

Jednou bylo drama

Také vzájemná bilance „svitavských“ rivalů hovoří jasně ve prospěch týmu ČEZ Basketball, který vyhrál všechny tři dosavadní duely. V 11. kole porazil doma USK 96:68 (nejvíce bodů: Schilb 20, Sokolovský 15, Gray 14, Jagodnik 11, Lee a Křemen 10 – Satoranský 17, Kotas a Hamm 13, Vukotič 8). I druhý duel v Nymburku skončil podobně jasně – 91:52 (Schilb 20, Jagodnik 14, Křemen 13, Lee a Tomaszek 10 – Satoranský 12, Platt 11, Hamm 9). Nejtěsnější bylo klání na pražské Folimance, které favorit vyhrál po boji 69:62 (Sokolovský 17, Benda 12, Křemen 11, Lee 10 – Kotas 15, Satoranský 12, Platt a Vukotič 9).

Přestože USK Praha nemá dle všeho moc šancí na dobrý výsledek, nemusejí se Lukáš Kotas s Lubošem Moravcem ani jejich spoluhráči vzdávat předem. Je docela jasné, na čí straně bude svitavské publikum, i to může sehrát roli.(rh)

Rozhovor s Lukášem Kotasem najdete zde.