Oblastní východočeské přebory smíšených družstev v minitenise dětí do sedmi let se uskutečnily na začátku září ve Dvoře Králové nad Labem.

Z kvalifikačních skupin a následné vyřazovací části se na tento turnaj probojovaly čtyři nejlepší týmy regionu: TC Dvůr Králové, TK Pernštýn Pardubice, TK Kvasiny a družstvo TO TJ Svitavy hrající v tomto složení: Erik Růžička, Barbora Veselá, Nikola Snášilová, Samuel Šejnoha a Ema Šejnohová.

Svitavští hráči nastoupili do prvního utkání proti domácímu TC Dvůr Králové ve velkém stylu a vítězství 7:1 znamenalo výborný vstup do turnaje. Dva body vybojovali Erik Růžička, Barbora Veselá a Nikola Snášilová, jeden pak Samuel Šejnoha.

Ve druhém zápase narazily Svitavy na družstvo TK Perštýn Pardubice a výsledek byl opět jednoznačný 7:1. O dva body se postarali Erik Růžička s Barborou Veselou, jedním bodem přispěli Samuel Šejnoha, Nikola Snášilová a Ema Šejnohová.

Posledními soupeři pro svitavské hráče byli tenisté z TK Kvasiny. Při nerozhodném stavu 4:4 rozhodoval lepší poměr vyhraných setů 11:8 pro TO TJ Svitavy, což znamenalo jeho vítězství. Dva body uhrála Barbora Veselá a po bodu přidali Nikola Snášilová a Erik Růžička.

„Po třech výhrách jsme tedy pro Svitavy vybojovaly podruhé za sebou titul východočeského oblastního přeborníka družstev v minitenise. Tento primát však především znamená další postup na mistrovství České republiky, které se bude konat o tomto víkendu v Praze na Spartě. Zúčastní se ho osm nejlepších českých družstev a my budeme obhajovat třetí místo z roku 2014," zdůrazňuje oddílový trenér Martin Lipenský.

Celkové pořadí minitenis:

1. TO TJ Svitavy
2. TK Kvasiny
3. TK Perštýn Pardubice
4. TC Dvůr Králové

Babytenisté skončili v přeboru třetí

Minitenis ovšem nebyla jediná kategorie, ve které se svitavský oddíl dočkal na podzim úspěchu. Nezklamali ani babytenisté (děti do 9 let), kteří se na finále východočeského oblastního přeboru družstev vydali do Hlinska.

Rovněž na toto finále postoupila nejlepší čtyři družstva z celkem šestačtyřiceti, která byla letos do soutěže přihlášena. Jednalo se o TK Per-štýn 1897 Pardubice, Lokomotivu Trutnov, TK Hlinsko a TO TJ Svitavy. Svitavský klub reprezentovali Jan Růžička, Daniel Drápela, Filip Jurča a Petr Pullmann. Po první jasné výhře 6:0 nad Lokomotivou Trutnov se svitavští hráči střetli s TK Hlinsko o první místo a postup na mistrovství republiky.

„Tento souboj jsme prohráli 1:5 na zápasy a obsadili s tímto mladým týmem vynikající druhou příčku ve východních Čechách. Příští rok by mělo být družstvo ještě silnější a pokusí se mezi elitní republikovou dvanáctku kvalifikovat. Navázali jsme tedy na skvělé umístění z loňské sezony. Pro Svitavy je potěšující, že nejlepším hráčem vítězného Hlinska byl svitavský hráč Jakub Vrtěna, východočeský přeborník této kategorie mezi jednotlivci, který je v tomto klubu na hostování a zúčastní se mistrovství republiky," sdělil Martin Lipenský.

Celkové pořadí babytenis:

1. TK Hlinsko
2. TO TJ Svitavy
3. TK Perštýn Pardubice
4. Lokomotiva Trutnov

Bronzová pozice pro mladší žactvo

V sezoně 2015 došlo v kategorii mladšího žactva (děti do 12 let) ke spojení oddílů z České Třebové a Svitav. „Důvodem bylo zkvalitnění utkání pro naše hráče a zvýšení konkurenceschopnosti se špičkovými oddíly východních Čech. Ukázalo se, že naši hráči patří mezi opravdu ty nejlepší," chválí Lipenský.

Družstvo mladšího žactva obsadilo v nejvyšší soutěži Junior Tour výborné třetí místo za TK Perštýn Pardubice a TO SK Žamberk. Za tým bojovali Jan Krejčí, Martin Bahenský, Dominik Rouchal a Kateřina Kotvová.

„Pro příští rok budou ambice mladších žáků opět minimálně stejně vysoké, jen s tím rozdílem, že Svitavy budou hrát samostatně. Počet kvalitních hráčů v této kategorii bude z naší strany dostatečný," dívá se do budoucna svitavský trenér. (re)

Celkové pořadí mladší žactvo:

1. TK Perštýn Pardubice
2. TO SK Žamberk
3. TO TJ Svitavy – TK Česká Třebová
4. TC DTJ Hradec Králové