Na sto procent totiž zužitkovali výhodu domácího prostředí a v sérii proti Jokeritu Chrudim se ujali vedení 2:0 na zápasy. Neměli to ovšem vůbec snadné.

V nedělním prvním duelu byli sice po většinu času lepším a aktivnějším mužstvem, ale nedařilo se jim proměňovat vypracované vyložené šance. Skóroval pouze v přesilovce Macenauer a o hubený náskok se domácí ve třetí třetině klepali do poslední minuty, když je při power play soupeře uklidnil Dobiáš. Výsledek zněl 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Druhé utkání se hrálo v pondělí a nabídlo vyrovnanou a bezbrankovou první třetinu. Od prostřední části však Svitavy (na snímku ve žlutých dresech) znovu převzaly iniciativu. Po trefách Macenauera a Mifka se dostali do dvoubrankového vedení, které Jokerit v početní převaze sice zkorigoval, ale možné drama odmítl Sláma zvýšením na konečných 3:1 (0:0, 1:0, 2:1).

Série se nyní přesouvá do Chrudimi, kde se svitavští hokejisté pokusí co nejrychleji získat kýžený třetí postupový bod. Hráli v sestavě: Janco, Sterenčák – Bohatý, Šmehlík, Švendt, Mifek, Novotný – Dobiáš, Velecký, Sláma, Kuda, Macenauer, Schlögl, Petr, Hrnčíř, Stloukal, Nováček, Kolář.