Ten se letos bude konat 10. a 11. srpna v hale Na Střelnici.

Na palubovce se budou pohybovat i extraligoví hráči jako Jan Natov z Tatranu Střešovice, Tadeáš Velechovský z Bohemians Praha nebo hráči mistrovského týmu Vítkovic.

I přes tuto konkurenci je cílem Svitav boj o nejvyšší příčky. Výraznou energii do žil jim vneslo také třetí místo na Sokol Cupu v Pardubicích.

Novinkou je prémie

„Hydra Cup je časově zasazen tak, aby pro některé týmy fungoval jako částečná příprava na největší mezinárodní turnaj světa Czech Open v Praze. Letos je naše klání určeno pro dvanáct týmů. Ty jsou rozděleny do tří skupin, z nichž každý postupuje do vyřazovacích nedělních bojů. Svitavy zahájí v 8 hodin proti Šumperku, druhým soupeřem jim bude druholigový celek z Hradce Králové ve 13:20 a ve třetím duelu se utkají ve 14:40 s největším favoritem – prvoligovým Hattrickem Brno," zve fanoušky ředitel turnaje Marek Vomočil.

Právě brněnský celek získal na Hydra Cupu třikrát v řadě pohár pro vítěze. Loni mu jeho vítěznou šňůru utnul tým Aligators Klobouky, jenž se turnaje účastní i letos a bude tak obhájcem zbrusu nové trofeje. Novinkou je finanční odměna pro šampióna (5000 korun) společně s pohárem a soudkem piva.

Součástí turnaje je i populární sobotní Hydra Cup párty v klubu Wings. „Snažíme se dělat turnaj kvalitně, ale zároveň musí vládnout uvolněná a dobrá atmosféra. I proto jsme rádi, že jsme se v některých svitavských podnicích se dohodli na partnerství v turnaji. I tyto maličkosti potom rozhodují o spokojenosti samotných hráčů. Kvalitu turnaji musí dodávat také profesionální rozhodčí a na tom si zakládáme," pokračuje Marek Vomočil.

Klub zbrojí na ligu

I přesto, že vedení klubu sází na vlastní odchovance, bylo potřeba svitavský kádr na několika pozicích posílit. „První liga je o patnácti kvalitních hráčích, ale kádr musí být širší, protože v průběhu sezony mohou přijít zranění a další absence. I proto byl tým doplněn o vhodné typy, jež jsme dlouho sledovali," říká kouč Lubomír Kocourek.

Přišli obránce Ladislav Štancl a útočník David Petráž z Litomyšle, útočník Jan Kareš a brankář Roman Vítek z Pardubic. Na zkoušku je v týmu i Daniel Bořetický z Chrudimi, jenž má extraligové zkušenosti. Do kádru Svitav se vrátil i kanonýr Jiří Nejedlý.

Hráči se na blížící se sezonu připravovali i na soustředění ve Rtyni, které bylo završeno již popisovaným Sokol Cupem.

„Nešlo nám ani tak o umístění, ale spíše o předvedenou hru a o to, aby se hráči sehráli a ukázali se, jak jsou na tom herně i fyzicky. Turnaj splnil všechny naše předpoklady a třešničkou na dortu bylo druhé místo v prvoligové skupině a vítězný souboj s extraligovou Bohemkou. S výkonem svých hráčů jsem byl spokojen. Turnaj však ukázal i naše hluchá místa, na kterých budeme po celý srpen ještě pracovat," komentuje trenér Kocourek.

O víkendu dostanou šanci vidět svoje hráče, byť ve zkrácených zápasech (2×12 resp. 2×15 minut), i svitavští diváci. Na turnaji budou startovat rovněž domácí junioři.

(vom, rh)