Jak Polička v první lize, tak Svitavy o třídu níže mají za sebou dva zápasy čtvrtfinálových sérií a zatím to pro ně vypadá velmi slibně.

1. národní liga

Kometa narazila v prvním kole play off na obhájce titulu ve druhé nejvyšší soutěži a je tedy v pozici týmu, který může jenom překvapit. To se jí v úvodu série podařilo a o víkendu nastoupí k pokračování série za stavu 1:1.

Už v prvním utkání sehrála s favoritem vyrovnanou partii, ale propadla střelecky a bez gólů nemohla na úspěch myslet. O den později ale Poličští využili vlažného výkonu soupeře a získali dvoubrankové vedení. Domácím se podařilo ještě ve druhé třetině snížit, ale nic dalšího jim Kometa nedovolila a jako jediná z týmů z pátého až osmého místa si ze hřiště soupeře odvezla vítězství. Na stadionu u Liboháje se tak bude hrát jak v sobotu (16.00), tak i v neděli (11.00) a domácí celek se pokusí rivala znovu a ještě více zaskočit.

1. UTKÁNÍ: SK Sudoměřice – Kometa Polička 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Branky: Dinka, Hujsa.

2. UTKÁNÍ: SK Sudoměřice – Kometa Polička 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Branky: Hujsa – Havlík, Rokos. Stav série: 1:1.

Polička: Janco (Škoda) – Libich, Hejtmánek, Havlík, Rokos – Schauer, Hubáček, Tobiáš, Štefka, Krejčík, Grubhoffer, Víšek, Dvořák, Geba.

2. národní liga

Hrdinou prvních dvou duelů čtvrtfinálové série byl pro Svitavy Lukáš Sterenčák, který nedostal ani jeden gól a s takovou jistotou v zádech se jeho spoluhráči mohli pustit do dobývání českotřebovské svatyně. V prvním utkání dali po dvou gólech v úvodní i ve druhé třetině a zvítězili bez potíží. V odvetě sice kladl soupeř daleko větší odpor, ale nevyužil ani přesilovku pět na tři a domácí ho v závěru zlomili. O tomto víkendu tedy budou mít v České Třebové dvě možnosti, jak celou sérii ukončit (sobota a neděle od 16 hodin).

1. UTKÁNÍ: 1. HBC Svitavy – Loko Česká Třebová B 4:0 (2:0, 2:0, 0:0). Branky: Macenauer 2, Nováček, Velecký.

2. UTKÁNÍ: 1. HBC Svitavy – Loko Česká Třebová B 3:0 (0:0, 1:0, 2:0). Branky: Petr 2, Macenauer. Stav série: 2:0.

Svitavy: Sterenčák (Peterka) – Bohatý, Šmehlík, Mifek, Novotný – Nováček, Petr, Kuda, Stloukal, Velecký, Hrnčíř, Sláma, Schlögl, Macenauer.

(rh, red)