Přesně v souladu s moderními trendy se basketbalisté jednoho z nejlepších současných týmů české nejvyšší soutěže proměnili v elegantní gentlemany, kteří směle mohou zamířit do opery nebo na ples. Kalendář svitavským Turům pokřtil jeden z elitních českých cyklistů Leopold König.

S KRAVATOU SI PORADIL

Při křtu kalendáře o přestávce utkání Kooperativa NBL mezi Svitavami a Jindřichovým Hradcem Leopold König ukázal, že kvalitní oblečení mu není rozhodně cizí. Kalendář totiž přesně v duchu fotografií dostal uvázanou kravatu. Úspěšnému cyklistovi asistovali američtí hráči Turů Brett Roseboro a Garret Kerr. Leopold König kravatu uvázal rychle a také kvalitně.

„Basketbal jsem zkoušel ve škole, ale díky své postavě jsem se do něho více nepouštěl. Měl jsem štěstí, že jsem loni na olympiádě v Riu de Janeiro mohl vidět americký Dream Team. To pro mě byl obrovský zážitek. Ale moc se mi líbí také hra Svitav. Takže, Tuři do toho,“ uvedl cyklista stáje Bora – Hansgrohe, který na všech třech závodech Grand Tour (Tour de France, Giro d'Italia, Vuelta), dojel v celkovém pořadí v top desítce, ovšem v letošním roce vinou zdravotních potíží téměř nezávodil.

Od basketbalistů pak Leopold König převzal dres Dekstone Turů Svitavy s číslem šest. Příběh vzniku kalendáře popsal generální manažer svitavského klubu Pavel Špaček. „Při zahájení nové sezony jsme pro partnery zorganizovali módní přehlídku našich hráčů. A tady se zrodil také nápad využít této úspěšné akce a představit Tury ve společenských oblecích sportovní veřejnosti prostřednictvím nafocení charitativního kalendáře. Ve spolupráci s mladou fotografkou z Poličky Simonou Tůmovou a svitavským grafickým studiem DTP vznikl nový nástěnný kalendář pro rok 2018. Část výtěžku z prodeje bude věnována do záchranné stanice Zelené Vendolí.“

ZAJÍMAVÝ ZÁŽITEK

Focení kalendáře bylo novou zkušeností prakticky pro všechny hráče. A navíc v oblečení, které nenosí zrovna každý den. „Při focení byla velká legrace. Musím říct, že můj oblek se mi velmi líbí. Možná je budeme nosit na každý domácí zápas,“ rozesmál se kapitán svitavského týmu Jiří Jelínek.

„Jsme moc rádi, že můžeme pomoci dobré věci. Společenské oblečení mám rád, nicméně si ho na sebe beru párkrát za rok. K nám basketbalistům se více hodí tepláky a mikina. Není tak snadné se při naší výšce „nasoukat“ do podobného oblečení, radši upřednostňuji pohodlnost,“ dodal rozehrávač Roman Marko. (nik, rh)