Dramatickou bitvu se smolným koncem odehráli svitavští Tuři v pátém dějství nadstavbové části A2 v Chomutově. V jejím závěru se jim sice podařilo stáhnout náskok Levhartů, ale ti měli ještě v záloze konečný rozhodující úder a trojkou dvě sekundy před sirénou si zajistili cenné body.

Levharti Chomutov – Tuři Svitavy 80:77 (21:25, 39:39, 63:57). Body: Pope 28, Krakovič 13, Lowery 12, Hanzlík 8, Sucharda 8, Jones 6, Hemmy 5 – Horák 20, Deloach 18, Meno 18, Miloš 12, Teplý 7, Harčár 2. Rozhodčí: Lukeš, Kučera, Znamínko. Fauly: 18:18. Trojky: 6:4. Trestné hody: 15/12 – 27/17. Doskoky: 44:31. Diváci: 620. Čtvrtiny: 21:25, 18:14, 24:18, 17:20.

Hosté se v těžkém střetnutí museli obejít bez pivota Mróze. Hned úvodní minuty ukázaly, že půjde o zcela vyrovnaný boj, však si také žádný ze soupeřů nevytvořil výraznější náskok. Mírně navrch měli v prvním poločase Tuři, ale větší než pětibodový odstup z toho nebyl a po dvaceti minutách se šlo do kabin za smírného skóre.

Nástup do druhé půlky vyšel domácím, kteří získali velice rychle dvouciferné vedení (61:50). Svitavským se však povedlo tlak soupeře přibrzdit a ve čtvrté čtvrtině se dotáhli na rozdíl jediného bodu 63:62.

Ještě jednou se pak Levharti lehce utrhli, ještě jednou Tuři ztrátu zlikvidovali a přišlo strhující drama v závěru. Minuta a čtyřicet sekund chybělo do konce, když Miloš trojkou vyrovnal na 77:77. Oba rivalové následně měli možnosti, jak strhnou vedení na svoji stranu (Lowery – Deloach), jenže bez úspěchu a pomalu se začalo schylovat k prodloužení.

To však Levharti odvrátili z poslední akce. Lowery minul, ale míč doskočil, na perimetru uvolnil Hanzlíka a jeho trojka zapadla přesně tam, kam z pohledu domácích měla. Tuři si ještě vzali time out a rozehráli akci, kterou Teplý zakončoval z velmi těžké pozice a netrefil.

„Koncovka byla o štěstí, za stavu 77:77 měla obě družstva jednu otevřenou střelu. My ji neproměnili, domácí bohužel ano,“ řekl trenér Tomáš Pětivlas. Po trojce Hanzlíka zbývaly hostům necelé dvě vteřiny na možné vyrovnání a to nestačilo. „Zahráli jsme naučenou akci, ale času už bylo opravdu velice málo,“ litoval svitavský kormidelník.

Tuři měli opět problémy v činnostech, které je v poslední době trápí. V útočném doskoku a ve střelbě trestných hodů za soupeřem zaostali. „Šestky nás bohužel opět srážely. Zase jsme v tak vyrovnaném zápase nedali v rozhodujících momentech deset trestných hodů a to opravdu mrzí. A patnáct útočných doskoků Chomutova je skutečně hodně. Ten poslední Loweryho nás pohřbil,“ konstatoval Tomáš Pětivlas.

V sobotu od 18 hodin hostí Tuři poslední Opavu a pokud si nechtějí zkomplikovat cestu do předkola play off, je pro ně výhra „povinností“. Díky středečním porážkám Ústí nad Labem a Bratislavy mají i nadále odstup tří vítězství.