Zatímco s nováčkem z Chrudimi neměli potíže, tak v souboji s Poděbrady obraceli nepříznivý vývoj až v poslední čtvrtině. Po šesti odehraných dějstvích vedou díky lepšímu skóre průběžnou tabulku.

Svitavy – Darren Chrudim 80:49

Body: Šindelář 26, Fröhde 13, Sobotka a Havránek 9, Dvořák 7, Sedlák 6, Hrníčko a Lepold 4, Teplý 2.

Duel A týmů Svitav a Chrudimi se hrál po více než deseti letech. Nováček se zatím prezentuje velice dobře, doma dosud neprohrál a dařilo se mu i v poháru. Očekávaný vyrovnaný duel byl ovšem výrazně poznamenán absencí tří klíčových hráčů Darrenu.

Domácí začali skvěle a v 6. minutě vedli 12:2. Následovala tříminutová střelecká krize, jež vrátila hosty do zápasu (12:11). Druhá čtvrtina vyzněla jasně pro domácí (25:11) a když ve 24. minutě Svitavy vedly rozdílem 28 bodů, nebylo o vítězi utkání nejmenších pochyb. Od této chvíle se zápas pouze dohrával a příležitost tudíž mohlo dostat všech dvanáct svitavských hráčů.

Pavel Špaček, trenér: V prvním poločase jsme převáděli až na několik minut ze druhé čtvrtiny velmi vlažný výkon. Teprve úvod druhé půle byl z naší strany podle mých představ. V odvetě v Chrudimi proti kompletní sestavě soupeře očekávám zcela jiné utkání. Z jednotlivců odehráli standard jenom Šindelář a Fröhde.

Svitavy – PM Poděbrady 79:68

Body: Šindelář 24, Hrníčko a Teplý 17, Lepold 8, Havránek 7, Fröhde a Sobotka 3.

Poděbrady v sobotu prohrály v Šumperku o tři body a do Svitav přijely svoje zaváhání z koncovky odčinit. To se jim dlouho dařilo skvěle. Hosté v úvodu zápasu neomylně stříleli a již v 6. minutě také vedli dvouciferným rozdílem (19:8). V těchto fázích utkání udávali tempo hry a domácí si nedokázali poradit s jejich trpělivostí a přesnou střelbou.

Štěstím pro Svitavy bylo, že se za trojkovou čárou chytil Hrníčko a svými čtyřmi přesnými pokusy nedovolil soupeři uniknout na více než 10 bodů. V závěru poločasu se domácím přece jen podařilo snížit na, vzhledem k průběhu přijatelný, šestibodový rozdíl.

Po přestávce domácí košíkáři postupně „utahovali šrouby“ v obraně, ale ve třetí části jim zcela odešel útok, a proto před poslední čtvrtinou vedli hosté stále o čtyři body. Svitavští až osm minut před koncem prolomili střelecké trápení. Za podpory výborných diváků duel rozhodli nevídanou sedmnáctibodovou sérií znamenající obrat až na 75:61! Psychicky i fyzicky vyčerpaný soupeř již nenašel sílu na návrat do zápasu. I čtvrté domácí utkání bylo k velké radosti hráčů i fandů vítězné.

Pavel Špaček, trenér: Především bych rád soupeři poblahopřál k výbornému výkonu. Zkušený Vašíček byl v první půli snad neomylný v zakončení, dal 20 bodů za poločas a strhl i spoluhráče. My jsme většinu zápasu řešili, jak zastavit soupeřův útok. Jsem velice rád, že jsme to ve druhém poločase dokázali a povolili mu pouhých 21 bodů. Závěrečný úder zasadila trochu neobvyklá sestava a to svědčí o dobré morálce celého týmu. V těžkých chvílích nás podrželi Vláďa Hrníčko v útoku a Martin Sobotka v obraně. Měli jsme také kvalitní střelbu trestných hodů 13/12. Příště přijedou silná družstva Tesly Pardubice a Rychnova. Máme v tréninku určitě co zlepšovat.

Další výsledky: Šumperk – Poděbrady 73:70 a Chrudim 79:57, Mladá Boleslav – Žďár 80:71 a Pelhřimov 91:52, Liberec – Pelhřimov 84:70 a Žďár 67:65, Tesla Pardubice – Jičín 76:66 a ČEZ Nymburk B 79:90, Rychnov nad Kn. – Nymburk B 86:81 a Jičín 77:58.