Stejně jako v uplynulých letech na nich zástupci tenisového oddílu TJ Svitavy patřili k nejlepším a nasbírali celkem pět medailí včetně té nejcennější.

V kategorii minitenis (do 7 let) se přebory konaly ve Svitavách. „Domácí Erik Růžička obsadil výborné druhé místo. Ve finále těsně prohrál s Michalem Rakoušem z Hlinska, který ovšem ve Svitavách trénuje a bude v našem oddíle hostovat," uvedl trenér Martin Lipenský.

Ani další svitavští tenisté se ve východočeské konkurenci neztratili a umístili se takto: 7. Adéla Kolísková, 9. Ema Šejnohová (vítězka soutěže útěchy), 11. Jolana Šimková, 13. David Gerišer.

Na ještě lepší výsledek dosáhli svitavští chlapci ve Vysokém Mýtě v kategorii babytenis (do 9 let). „Po jednoznačných výhrách postoupili do finále Daniel Drápela a Jan Růžička. Oba hráči se pravidelně utkávají v závěrečných fázích většiny turnajů. Daniel Drápela byl ve finále jistější a vybojoval titul přeborníka východních Čech. Jan Růžička obsadil druhé místo," chválil trenér Lipenský.

Svitavský oddíl uspořádal ještě přebor babytenisu dívek, kde domácí Karolína Kaplanová obsadila třetí příčku. Kateřina Rakoušová z Hlinska, která ve Svitavách taktéž trénuje a bude zde hostovat, byla druhá. Zvítězila Tereza Shejbalová z TK Ševeček Pardubice. V kategoriích sedmiletých a devítiletých tenistů se nepořádá mistrovství České republiky.

Výborně se dařilo rovněž Janu Krejčímu na východočeských přeborech mladšího žactva (kategorie do 12 let) v Pardubicích. „Probojoval se až do finále, kde však nestačil na Šimona Novotného z TK Perštýn Pardubice. Obsadil tak druhé místo a jen těsně mu unikl postup na republikové mistrovství," pokračoval ve výčtu úspěchů trenér mladých tenistů.

K nejvýraznějším zdejším talentům patří Dominik Rouchal, jenž nastupuje v barvách klubu TK Agrofert Prostějov. Ten se na mistrovství České republiky jednotlivců mladšího žactva do Jablonce nad Nisou dokázal kvalifikovat. „Jako jediný tam ze svého ročníku postoupil ve dvouhře mezi šestnáct nejlepších hráčů. Ve čtyřhře se spoluhráčem Jakubem Menšíkem postoupili do čtvrtfinále. Dominik tak stále drží druhé místo v žebříčku zajišťující pro příští rok místo v české reprezentaci," dodal Martin Lipenský.