V sobotu 9. srpna se nejprve ve svitavské hale Na Střelnici odehrají zápasy ve skupinách, o den později poté vyřazovací boje. Závěrečný duel o první místo je naplánován na nedělní půl pátou hodinu odpolední.

„Těšíme se, že do Svitav přijede opět přes 120 hráčů, kteří mají florbal v srdci. Většina z nich bude v zápřahu letní přípravy, i proto se rozdíly ligové příslušnosti na hřišti při turnajovém systému stírají. Osobně jsem zvědavý, jestli domácí tým ze Svitav, který má za sebou nejúspěšnější florbalový rok, prolomí smůlu a dostane se po šesti letech do finále," říká jeden z hlavních organizátorů Hydra Cupu Marek Vomočil.

Domácí klub FbK Svitavy vyšle do bojů dva celky – juniory a muže. Všichni hráči absolvovali minulý týden soustředění v Rokytnici v Orlických horách a do haly se podle vlastních slov těší. Nicméně v hracím čase 2×12 minut ve skupinách a 2×15 minut v nedělním play off je možné prakticky všechno. Aspiranty na celkové vítězství lze hledat mezi týmy Střed zeměkoule (bude složen z hráčů prvoligového Hattricku Brno), dále pak Svitavami, Uničovem a Jiným Levelem z Třebíče. Bez šance rozhodně nebude ani obhájce prvenství pražský Nimble Old Man, se kterým do Svitav přijede i extraligový obránce Jan Jastřembský z Chodova.

Přestože se nejedná o největší turnaj v Pardubickém kraji, může se jeho letošní vítěz těšit na tučnou finanční odměnu ve výči 5000 korun. První tři týmy obdrží poháry, nachystané jsou samozřejmě i hodnotné ceny pro nejlepšího hráče a brankáře. A aby nešlo jen o florbal, scházet nemůže turnajová párty.

Hydra Cup 2014

Skupina A: FbK Svitavy junioři, FBC Polička, Erupting Dragons Havlíčkův Brod,Rytíři Uničov

Skupina B: FbK Svitavy,ČOKOVOKO,Predators Kunštát,Střed zeměkoule

Skupina C: Nimble Old Man,FTC Vysoké Mýto,TJ JM Chodov B, Jinej Level