Do konce základní části třetí divize druhé ligy totiž zbývá jen šest kol a Svitavští jsou v čele soutěže, byť jen o skóre před dotírajícím Náchodem, který v této sezoně v obou vzájemných duelech porazili (7:1 a 6:2).

O tom víkendu je čekají další dvě domácí utkání s těžkými soupeři: s FBC Hradec Králové a TJ Sokol Jaroměř.

Těžký test zvládli

FbK Svitavy drží od herní krize v závěru podzimní části ligy neporazitelnost. Jediný bod ztratil v minulém kole v Českých Budějovicích, se kterými vydřel vítězství až na samostatné nájezdy, jež v osmé sérii rozhodl David Říha. Druhé utkání v Táboře se odehrálo pro Svitavy o poznání jednodušeji a skončilo jejich vítězstvím 3:1, na kterém měl lví podíl dvoubrankový Vladislav Doseděl. Náchod bral minule plné počet bodů a svého konkurenta na špici tím dostihl.

Bandité umí brát

Královéhradečtí Innebandytos figurují na pátém místě díky lepšímu skóre před Českými Budějovicemi. Jejich výkony však zjevně stojí na síle soupeře a nejednou se stalo, že silné týmy dokázali porazit, ale s papírově slabšími zaváhali.

Svitavští se však oloupit nenechali a v Předměřicích nad Labem, kde našli Innebandytos domácí prostředí, zvítězili 5:2. Hradec Králové je tradičně vnímán jako silný soupeř a hráči svitavského FbK se na něj umí dobře připravit. V posledních dvou sezonách s ním prohráli pouze jednou. Zda se jim povede vyzrát na Bandity také popáté, uvidí fanoušci Na Střelnici sobotu od 16 hodin.

Jaroměřský Sokol se po pádu na dno znovu snaží dostat na výsluní. Zatím se mu to daří, v Poháru České pojišťovny se stal nejúspěšnějším českým neextraligovým týmem a v tabulce je nyní na třetí pozici. Druhou ligu hraje Jaroměř od minulého ročníku a Svitavy ještě nedokázala porazit. Její silnou stránkou je především ofenziva. Ta se opírá o top hráče kanadského bodování Petra Haška a Vojtěcha Schwarze.

Co do počtu obdržených gólů ale Jaroměř disponuje druhou nejhorší obranou v lize a pozoruhodný je i fakt, že třetí tým pořadí má záporné skóre. Dokáží toho Svitavští využít? Duel začne v neděli v 15 hodin.

Nohama na zemi

Svitavské florbalisty pověstné výbornou fyzickou kondicí čeká především obrovský nápor na psychiku. Klíčovými aspekty budou maximální soustředění na každý zápas a oproštění mysli od prvního místa v tabulce. Posledních šest kol sehrají takřka kompletně doma. Čtyři utkání je čekají Na Střelnici, jedno v nedaleké Litomyšli a jedno v Bystřici.

„Nejtěžší zápas bude podle mě derby v Litomyšli. Ta je nyní sice v tabulce dole, ale proti nám hraje vždy dobře a v prvním zápase doma nás dokonce porazila. Musíme si dát pozor, aby se to neopakovalo, protože Litomyšl se proti nám vždy hodně snaží. A hlavně se jim tradičně daří," dívá se dopředu trenér Lubomír Kocourek. Na derby je ovšem ještě dost času, teď je před jeho hráči jiná úloha. „Momentálně jsme nohama na zemi a čekáme, až jak to všechno dopadne," nechce lodivod Kocourek svázat tým „povinností" vyhrávat.

Ukončí krizi?

Druhý zástupce našeho okresu ve druhé lize z Litomyšle má opačné starosti, protože se nachází v obrovské herní a výsledkové krizi, které ho poslala nebezpečně ke dnu tabulky do sestupových vod. Před každým zápasem se tak nad Peaksportem vznáší Damoklův meč a nejinak tomu bude také v nadcházejícím kole, kdy potřebuje nutně bodovat v Dačicích a v Pelhřimově. Zejména utkání v pelhřimovské hale má zásadní význam, protože domácí jsou v tabulce poslední a Litomyšl tady musí zabrat.

(lb, rh)