Ocenění převezmou nejlepší zástupci svitavského regionu na sportovním poli, kteří v roce 2014 dosáhli (nebo ještě dosáhnou) výrazných úspěchů a výsledků na krajské, republikové či mezinárodní úrovni.

V této souvislosti vyhlašují pořadatelé ankety kritéria pro nominace sportovců. Základní podmínkou je přitom členství v tělovýchovné či sportovní organizaci se sídlem na Svitavsku.

Vyhlašované kategorie jsou tyto: jednotlivci (žactvo, dorost, dospělí), kolektivy (žactvo, dorost, dospělí), veteráni, trenéři, handicapovaný sportovec, mimořádný sportovní výkon, zvláštní cena RSS. Rovněž bude vyhodnocen tzv. Krajánek (odchovanec sportu v regionu) a také Hvězda Deníku, kterou si zvolí svým hlasováním čtenáři.

Nominace ve všech kategoriích mohou zástupci klubů a oddílů a klubů, stejně jako široká sportovní veřejnost, zasílat již v současné době na adresu: Regionální sdružení sportů Svitavy, Kpt. Nálepky 39, 568 02 Svitavy. K dispozici pro tento účel je také e-mail: rss.sy@seznam.cz.

Nominace musí obsahovat: jméno a příjmení sportovce, datum narození, adresu bydliště, kontakty (e-mail, telefon), příslušnost ke sportovní organizaci a přehled dosažených nejlepších výsledků v roce 2014.

Uzávěrka nominací je 16. prosince 2014. Na začátku příštího roku budou předloženy k posouzení komisi odborníků složené ze zástupců RSS, médií a dalších významných osobností regionu, která posoudí přijaté návrhy, po zodpovědném a pečlivém zvážení vybere oceněné a rozhodne o výsledcích v hlavních kategoriích jednotlivců.

Ochuzeni ale samozřejmě nebudou ani čtenáři Svitavského deníku, kteří jako tradičně dostanou možnost zvolit si svého „top sportovce". Nominace totiž bude na přelomu roku opakovaně zveřejněna v novinách s hlasovacím kuponem. Ten ze sportovců, který získá největší podporu od čtenářů, se stane sportovní hvězdou Svitavského deníku a na galavečeru si převezme speciální ocenění.

Slavnostní ceremoniál spojený s vyhlášením výsledků ankety Nejúspěšnější sportovec regionu Svitavska roku 2014 se koná v pátek 16. ledna 2015 od 18 hodin v Tylově domě v Poličce. Součástí galavečeru bude kulturní program v režii agentury Sport Action. Jeho konkrétní podoba bude ještě upřesněna.

Korunu krále regionálního sportu si v minulých letech nasadili motokrosaři Petr Bartoš a Martin Michek (ten hned dvakrát), atlet Pavel Baar, travní lyžař Lukáš Kolouch a požární sportovec Jakub Paulíček. Kdo si to zaslouží za rok 2014? Odpověď zjistíme v pátek 16. ledna.

Milí čtenáři, zapojte se i vy do této tradiční ankety, která ocení nejúspěšnější sportovce z našeho okresu, kteří Svitavsko reprezentují na republikovém i mezinárodním poli. Děkujeme!