Martin Šorf není v regionálním basketbale rozhodně neznámou osobností. Řadu let působil v pardubické Bekse jak vedoucí týmu, je ústřední postavou litomyšlského klubu a angažuje se rovněž v orgánech České basketbalové federace. Stojí za zrodem Regionální basketbalové akademie Young Diamonds, se kterou budou Tuři od této chvíle spolupracovat. Trenérské práci zejména s mládeží se věnuje dvacet let.

„Martina Šorfa si klub zvolil, protože dlouhodobě sleduje jeho práci a oceňuje jeho schopnosti při rozvoji basketbalu v Litomyšli. Očekáváme od něj, že přinese do klubu nový impuls a dokáže dobře pracovat s mladými hráči a rozvíjet jejich potenciál a zároveň plně využít zkušenosti a potenciál našich zkušených hráčů,“ vyjádřil se jednatel Turů Martin Lepold.

Tuři Svitavy vs. GBA Lions Jindřichův Hradec.
Konec na basketbalové lavičce po dvou sezonách. Kouč Bálint nepokračuje u Turů

Úkoly pro Šorfa však nebudou jen trenérské, ale také manažerské. „Bude zároveň působit na pozici generálního manažera klubu. Z kombinace těchto pozic vyplývá, že bude moci kompletně řídit chod klubu a přizpůsobovat ho jak sportovním, tak ekonomickým požadavkům a výzvám. Může tak maximálně přispět k rozvoji svitavských Turů a svitavského basketbalu,“ řekl Lepold.

A jak se na nové působiště těší sám Martin Šorf? „Svitavské Tury sleduji od začátku, kdy nastupovali v NBL, ostatně řadu let jsem sem jezdil s Pardubicemi jako soupeř. S vedením jsme o spolupráci debatovali a jsem rád, že jsme se domluvili na této dvojroli. Je to pro mě nová výzva, jak trenérská, tak manažerská. Těší mě, že jsme se shodli na stejné vizi, kterou je zapojování mladých hráčů, ovšem s využitím těch zkušených, od nichž se mladí mají co učit,“ vyjádřil se nový kormidelník Turů, s nimiž vstoupí do bojů ve východní skupině první ligy v polovině září.