Mají za sebou i první přípravný duel proti americkému univerzitnímu výběru (84:64).

Ještě, než hlavní část přípravy začala, absolvovala většina členů týmu zátěžové testy na pražské klinice Vittore. „Důvodem testů bylo zjistit aktuální zdravotní stav hráčů a také míru jejich připravenosti po letní pauze,“ objasnil manažer klubu nově nazvaného Tuři Svitavy Martin Lepold.

Vstupní testy měly dvě fáze. První fáze proběhla na klinice Vittore a obsahovala lékařské vyšetření, oblíbené měření a vážení, měření kapacity plic, měření množství svalů a tuku v těle, rozbory krve na měření laktátu před tělesnou zátěží a po ní. Na to dohlížel známý sportovní lékař Emil Bolek.

Druhou fázi pak představovaly fyzické testy, a to jak v posilovně, tak na atletickém oválu na Svitavském stadionu.

Testování se zúčastnilo třináct hráčů včetně dvou letních posil, jimiž jsou Pavel Miloš a Luboš Moravec. Přítomen nebyl pouze americký rozehrávač Kent Ravone George, který se ke svým spoluhráčům připojil o něco později.

Podle informací vedení klubu budou výsledky testů sloužit kromě jiného k úpravám individuálních tréninků jednotlivých hráčů, zasáhnou ale i do jejich stravování a konkrétních jídelníčků. Na hráče čeká ještě druhé kolo testování. „To plánujeme na závěr září, těsně před zahájením sezony,“ konstatuje Lepold.

Výsledky druhých testů mají ukázat, zda a jaký udělali jednotliví hráči pokrok během právě probíhající přípravy.

(pá, rh)