Připravovali se hlavně v textilní hale na Svitavském stadionu, i když příznivá zima letos umožnila hlavně těm starším i běhání po dráze.

Formu poté ukázali na několika závodech, bohužel však letos vinou zranění nebyl k vidění žádný zástupce svitavského oddílu na mistrovství České republiky.

Největším vrcholem halové sezony tak byly krajské přebory jednotlivců všech věkových kategorií, které se uskutečnily v Jablonci nad Nisou. Svitavský výprava tam byla úspěšná a získala celkem pět cenných kovů (čtyřikrát stříbro – Kristýna Škrabalová, Michaela Prokešová, Jan Štěpánek, Josef Novák, jednou bronz – Julie Štulpová).

A to přitom ještě několik žhavých adeptů na medailové pozice nepustily na start závodů zdravotní problémy.

Mladší a nejmladší žactvo se i letos účastnilo seriálu Zimní ligy smíšených družstev, kde oba svitavské týmy vybojovaly postup do finále – nejmladší dokonce z prvního místa.

Ve finálovém klání, které se konalo na začátku března v Pardubicích, se však zápolí od nuly a trenéři těch nejmladších atletických nadějí bohužel nemohli počítat s dvojicí bodových opor ze základních kol. I tak ale získali malí atleti a atletky ze Svitav stříbrné medaile.

Mladší žactvo nestatovalo ve finále poprvé, na cenný kov však několik let čekalo marně. Zadařilo se až letos a výsledkem bylo bronzové umístění. Za tímto výrazným úspěchem žákovské atletiky ve Svitavách stojí práce trenérů Veroniky Peterkové, Petry Knejflové, Dagmar Štulpové, Drahomíra Künzela, Josefa Nováka a Karla Petržely.

Nyní už se pozornost i tréninky atletů přesouvají z haly na venkovní stadiony. Ve Svitavách se také v letošním roce uskuteční celá řada zajímavých mítinků a závodů.

Tím prvním bude již tradiční Svitavská desítka, která se poběží v sobotu 5. dubna. Rovněž v roce 2014 se tento závod koná jako krajský přebor v silničním běhu a současně je zařazen do populárního regionálního běžeckého seriálu Iscarex Cup.

Srdečně zváni jsou závodní i rekreační běžci každého věku. Více informací k tomuto podniku najdou zájemci na webových stránkách www.atletikasvitavy.cz.

(ok, rh)