Rozhodli s Vlašimí


Do Svitav zavítalo šest družstev z Čech i Moravy: 1. HBC Svitavy, Pento Most, HC Kert Park Praha, SK Jihlava, Hbt Vlašim a Sokol Poruba. Hrálo se systémem každý s každým.
Výsledky 1. HBC: Svitavy – Poruba 11:0, Svitavy – Most 2:3, Svitavy – Kert Park Praha 3:1, Svitavy – Jihlava 5:2, Svitavy – Vlašim 10:1. Konečná tabulka skupiny B: 1. 1. HBC Svitavy 12 bodů, 2. Kert Park Praha 11, 3. Pento Most 10, 4. Sokol Poruba 6 , 5. SK Jihlava 4, 6. Hbt Vlašim 1.
Sestava Svitav: Škoda, Buben – Tesař, J. Dvořák, M. Dvořák, Hejtmánek, Boháček, Tocháček, Kašpar, Tobiáš, Skřipský, Abrla, Mašláň, D. Reichel, Novák, Řezníček, Cajzl, M. Reichel, Hemerka, Kříž, Poul, Novotný.
„Mám obrovskou radost postupu do finále. Děkuji všem hráčům za perfektní výkony, byli prostě skvělí,“ ocenil své svěřence svitavský trenér Jiří Tesař. „Spolu se mnou byl na střídačce i trenér mužů Libor Sedlák, jenž neustále celý tým povzbuzoval a pomohl mi zvládnout náročné semifinále,“ dodal Tesař. Už dopředu bylo jasné, že na družstvo čeká těžká úloha. „Soupeře jsme prakticky neznali, pouze pár kluků z reprezentace do 14 let. Tipoval jsem čtyři kandidáty na postup: Prahu, Most, Jihlavu a nás,“ řekl trenér.
Svitavská skupina se rozhodovala až v posledním zápase, když nastoupili domácí proti Vlašimi. „Za stavu 2:0 pro nás po první třetině jsem pořád kluky hnal do plných, aby bylo utkání pro nás jasné a dohráli jsme ho bez obav o výsledek. To se nám povedlo,“ hodnotil spokojený Jiří Tesař. Výsledek je dalším úspěchem pro svitavský hokejbal, hladká byla také organizace.
„Jsem rád, že se nám to podařilo, doplnil kapitán družstva David Tesař. „Kluci z Poličky nám hodně pomáhají, je dobře, že s námi odehráli celou sezonu. Ve finále se šetřit nebudeme a zkusíme se umístit co nejlépe. Rád bych poděkoval i našim fanouškům.“

Škoda prodloužení


Zatímco starší žáci 1. HBC Svitavy mají vrchol sezony ještě před sebou, tak mladší žáci Komety Polička finálový turnaj republikového šampionátu již odehráli. V Praze vybojovali výborné, byť nepopulární čtvrté místo. V základní skupině remizovali s HBC Autosklo Hradec Králové 1:1 a podlehli Karviné 0:3. Do čtvrtfinále tak vyfasovali celek KEB Kladno a po výborném výkonu a vítězství 3:1 proklouzli do bojů o medaile. V semifinále nestačili na pozdější mistry České republiky ze Vsetína (1:5), ale bronzovým medailím byli velmi blízko. Ovšem v prodloužení se štěstí přiklonilo k protihráčům z Vlašimi (3:4).