Hrající trenér sálovkářů VPS Novabrik FRANTIŠEK ŠVEC samozřejmě chtěl před domácím publikem naplno uspět. Po odehrání turnaje však musel uznat, že zisk čtyř bodů není pro jeho tým k zahození, neboť měl se svými konkurenty mnoho práce a o výsledky se musel prát až do závěrečné sirény obou duelů.

Body jste dnes „urvali“ spíše silou než futsalovou krásou. Souhlasil byste s tímto konstatováním?
Stoprocentně. Je trošičku smutné, že ačkoli se nám doposud dařilo střelecky i herně, dnes jsme to zrovna na domácí půdě nepotvrdili, nebylo to nic extra povedeného. Z pohledu zisku čtyř bodů turnaj hodnotím kladně, divák si ale na své moc nepřišel. Někdy to ale tak je, body jsou, i když výkon není tak pěkný. Zatím jsme většinu soupeřů vcelku přehrávali, spíše oni proti nám bránili, dnes jsme byli v pozici, že nás doráželi, dojížděli, byli agresivní. Byl to ale dobrý test pro play off.

Pokud se zastavíme u prvního duelu s Jilemnicí, nezaskočili vás poněkud její hráči důrazem a bojovností?
V minulém zápase jsme je porazili 8:1, docela na ně umíme zahrát, ale dnes mě výkonem opravdu příjemně překvapili. Hráli skutečně velice dobře a myslím si, že zápasu by remíza rozhodně slušela. V prvním poločase jsme nedali tři čtyři další loženky, kdyby byla půlka 3:0, mohlo to být jiné. Za druhou půli jsme si ale nezasloužili vyhrát. Štěstíčko však bylo bohudík na naší straně, máme tři body doma a to je důležité.

S Náchodem jste mohli prohrát, mohli jste i zvítězit. „Střední cesta“, tedy remíza, odpovídá poměru sil?
Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Ještě nezačalo přípravné období velkého fotbalu, soupeř tedy byl v silné sestavě. Kluci to jsou mladí, rychlí, což našemu mužstvu dělá problémy. Byl to dobrý zápas, vyrovnaný, pro diváky určitě lepší než ten první. Plichta je spravedlivá.

Čtyřbodový zisk ze sedmého z jedenácti turnajů základní části tedy hodnotíte jako zisk či ztrátu?
Kdyby se nám podařilo vyhrát oba zápasy, mohli jsme být první, takhle ztrácíme na lídra bod, takže malinké zklamání to je. Klíčové ale bude být co nejvýše před play off, abychom měli slabšího soupeře. Ale to může být hodně relativní, protože pokud například Kroměříž přijede v takové sestavě jako dnes k nám, bude se každý divit, že ji Polička nepřejela, přitom má kádr plný reprezentantů a druholigových fotbalistů. Tohle je všechno taková příprava na play off, nejdůležitější je čtvrtfinále. Když se vyhraje, pak se celý ročník může hodnotit pozitivně.

Ve složení mužstva se v novém roce nic dramatického měnit nebude?
Dá se říci, že sestava se nám nyní vcelku vykrystalizovala. Měli jsme úplně nového gólmana z Hlinska, za jeho výkon v turnaji mu nemůžu vůbec nic vytknout. Chybí Petr Šmeral, který je dlouhodobě zraněn, jinak hrajeme takto dá se říci již stabilně.