Na jihlavský šampionát staršího žactva (ročník 2010) bylo přihlášeno 355 závodníků z 95 plaveckých klubů z celé republiky, přijato do soutěží jich bylo 180 (84 chlapců a 96 dívek).

Dosažené výsledky Melánie Zvěřinové na MČR:
200 metrů volný způsob: 2. místo, 2:11,29
100 metrů polohový závod: 2. místo, 1:07,98
200 metrů polohový závod: 2. místo, 2:29,82
100 metrů motýlek: 2. místo, 1:08,89
100 metrů volný způsob: 2. místo, 1:00,85
50 metrů volný způsob: 5. místo, 28,40

S výjimkou padesátky volným způsobem si litomyšlská plavkyně ve všech zbývajících startech vytvořila nové osobní rekordy.

„Ceníme si hned prvního startu na 200 metrů kraul, kde se podařilo výrazně posunout osobní maximum a tím i splnit náš cíl. Další závody potom mohla plavat s klidnou hlavou, což u sportovců dělá hodně,“ uvedl trenér Plaveckého klubu Litomyšl Karel Jandík. Pět stříbrných medailí, to je úctyhodná sbírka, člověka však logicky napadá, jestli alespoň v jednom případě nemohlo cinknout i zlato… „Dá se říci, že ve všech startech chybělo ke zlatu hodně málo. V tom posledním na 100 metrů kraul byla Melánie ještě na obrátce na 50 metrech první a v cíli jí k titulu scházely necelé čtyři desetiny. Ukápla i slza… Na polohové stovce to byly tři desetiny,“ potvrzuje trenér Jandík.

Svitavští prvoligoví basketbalisté.
VIDEO: Nevídaná otočka Turů! Porazili Hradec a posunuli se do čela první ligy

„Osobní rekordy má nastavené hodně vysoko, na kraulové stovce je dokonce držitelkou krajského rekordu dvanáctiletého žactva, takže přiblížit se k nim, případně je překonat, je složité,“ vysvětluje trenér. „Navíc víkend mezi krajskými přebory, kde také zaplavala velice dobře, a mistrovstvím republiky proležela s teplotou. Poslední týden před vrcholem sezony byl zaměřen na rychlost, výjezdy a starty, výrazně jsme ubrali na naplavaných kilometrech. To Melánii sedlo a mohla prodat svůj talent ve všech šesti svých startech v Jihlavě,“ váží si Karel Jandík výkonů, jaké jeho svěřenkyně předvedla.

„U této věkové kategorie je důležitá hlavně správná technika, které v Litomyšli věnujeme velkou část tréninku. Melanie je velice vnímavá a dobře cítí vodu. Její plavecký projev je velice pěkný a hlavně efektivní. Od září navíc máme nově součástí tréninku i kompenzační cvičení a posilování s vlastní vahou pod taktovkou fyzioodborníce Jany Rejmanové. Velice dobře také funguje trojúhelník plavec, trenér a rodič. Může se opřít o svoje rodiče, kteří ji ve sportu plně podporují,“ dodal trenér na téma systematické přípravy mladé plavkyně.

Ilustrační foto.
Úžasná atmosféra v hale a litomyšlský lídr byl ve Vysokém Mýtě poražen

Litomyšlský Plavecký klub měl na českém šampionátu dvojnásobné zastoupení. „Určitě bych rád zmínil i sedmé místo Vojtěcha Drahoše na 100 metrů volný způsob. V silné konkurenci chlapců je to pěkný výsledek. Účast dvou plavců na mistrovství ČR je odměnou pro plavce i trenéra. A dobrou reklamou pro náš plavecký klub,“ netají se Karel Jandík, který se o nadcházejícím víkendu vydá s oběma svými úspěšnými svěřenci na poslední letošní závody do Drážďan.