„Připadal jsem si jako o den dříve trenér hokejového Třince, protože jsme hráli doma a chtěli hrát s úplně jinou tváří. Ale v pátek vyhráli pardubičtí hokejisté výrazným rozdílem a teď pardubičtí basketbalisté,“ použil trenér Lubomír Růžička hokejového příměru.

Domácím hráčům chyběl obvyklý „drajv“, hráli bez jiskry, ať už vinou zdravotních problémů či únavy z Nymburka, kde se pořádně „vyšťavili“. A soupeř pardubických kvalit to pochopitelně zužitkoval, nadto, když se mohl opřít o vynikající neomylnou střelbu.

„Hráli jsme velice kostrbatě, nepouštěli jsme balon z ruky, když jsme ho pustili, tak z toho byla ztráta,“ mohl jen litovat křídelník Luboš Stria. Ten se sice po přestávce pokoušel pozvednout svitavský prapor trojkami, nicméně nezabránil tomu, že zápas byl rozhodnutý dlouho před vypršením čtyřicáté minuty.

„Mrzí mě, že jsme složili zbraně příliš brzy. Vypadalo to tak, že ve druhém poločase nemáme sebevědomí,“ nechápal Stria. „Když to bylo minus dvanáct třináct a ještě něco se s výsledkem dalo dělat, tak jsme tomu sami nevěřili, co byl největší problém,“ poukázal zkušený basketbalista na nepříjemný fakt, že na rozdíl od některých minulých vystoupení tentokrát nepříznivý vývoj srazil Tury úplně na kolena a ti se do utkání už nedokázali vrátit.

„Takové zápasy, kdy se nám herně nedaří podle vlastních představ, mohou přijít klidně i v play off, ale v takovém případě to musíme urvat bojovností, což proti Pardubicím nebylo. To rozhodlo o výsledku,“ řekl zjevně zklamaný Luboš Stria.

Pardubičtí hosté se možná sami divili, jak snadno ve svitavské hale k hladkému vítězství přišli, podle slov křídelníka Josefa Potočka. tím však splnili svůj cíl, s nímž do utkání nastoupili.

„Přijeli jsme sem jasně vyhrát. Podařilo se nám to, hráli jsme agresivně, především jsme se chytili střelecky, měli jsme minimum ztrát, což bylo také hodně důležité. Splnili jsme, co jsme měli, s vítězstvím jsme spokojeni,“ netajil se mladý basketbalista.

„My se potřebujeme hlavně uzdravit, protože v reprezentační pauze družstvo trénovalo v šesti lidech. Musíme se uzdravit, zavřít do tělocvičny a pak si myslím, že se můžeme vrátit ke hře, kterou jsme produkovali dříve,“ věří svitavský trenér Růžička v lepší zítřky.