Úvodní kolo mají Borovští netradičně rozděleno do dvou týdnů. Tuto sobotu 3. října přivítají od 15 hodin ve své domácí herně v sokolovně soupeře z Chebu, v jehož řadách nastupuje i reprezentant Antonín Gavlas. Velký sportovní zážitek se poté do Borové chystá o týden později. V sobotu 10. října se tam představí družstvo KT Praha s legendami českého stolního tenisu Milanem Orlowskim a Jindřichem Panským v sestavě. Hrát se bude rovněž od 15 hodin.

Soupisku Sokola Borová tvoří osvědčení hráči z minulé sezony David Marek, Michal Kadlček, Jan Cholínský, Jakub Merta a Jan Vrba, novou tváří v kolektivu bude René Kowal. Soutěž potrvá do poloviny března.

Jiskra posílila a chce zamířit do klidných vod

Druhým zástupcem regionu na ligové úrovni bude v nadcházejícím soutěžním ročníku tým Tělovýchovné jednoty Jiskra, který si na jaře v dramatickém finiši divize vybojoval po delším čase postup do třetí ligy. Bojovat bude ve skupině D, tedy převážně v jihomoravské konkurenci. První dva rivalové z těchto končin zamíří do Smetanova rodiště v zahajovacím kole: v sobotu (15:00) to bude Koral Tišnov, v neděli (10:00) KST Sokol Znojmo-Orel Únanov.

Litomyšlští stolní tenisté si byli vědomi, že aby v lize obstáli, je potřeba družstvo posílit, což také v létě učinili. Základní sestavu budou tvořit navrátilec Jiří Táborský, Jan Rohlík, který přišel z Chrudimi, Tomáš Křepelka a Radek Šesták.

Vynikající start do divize: tři skalpy v kapse

Zatímco ligové stolnětenisové týmy mají start sezony ještě před sebou, tak krajské soutěže již odkrojily tři kola ze svého programu.

V divizi má Svitavsko dvojnásobné zastoupení. Parádně zahájilo soutěž B družstvo Sokola Borová, které třikrát zvítězilo. K úspěchům ve Skutči (10:6), Ústí nad Orlicí (10:8) a České Třebové (10:5) výrazně napomohl Jan Vrba, který v singlech sbíral body jako na běžícím pásu. Méně zdařilý nástup měl Slovan Moravská Třebová, který se po porážkách v Lanškrouně (4:10) a s Holicemi B (4:10) dočkal výhry až ve svém třetím vystoupení proti Ústí nad Orlicí B (10:7), byť ztratil oba debly, ale ve dvouhrách vývoj razantně otočil.

V krajském přeboru skupině B reprezentuje region čtveřice klubů. Začátek se vůbec nepovedl nováčkovi ze Svitav, který postupně podlehl Litomyšli B (2:10), Orlici (0:10) a Chocni C (4:10). Rezerva Litomyšle na úvodní vítězství nad Svitavami nedokázala na stolech soupeřů navázat a poražena odešla jak v Chocni od tamního C družstva (2:10), tak i v Orlici (7:10). Další dva celky mají sehrán jen dramatický vzájemný zápas, ve kterém Borová C zvítězila ve Vidlaté Seči 10:8, když rozhodla Lenka Štrofová výhrou v závěrečném singlu, který obrátila pro sebe ze stavu 0:2 na sety. Další zápasy mají tyto dva týmy odloženy.