Novinkou bylo, že pořadatelé sváteční závod zaměřili na děti a mládež, pro které vytyčili tratě v areálu Svitavského stadionu. Ke slovu se ale pochopitelně dostali také dospělí v rámci lidového běhu. Běželo se na asfaltu, tartanu i po trávě, střídaly se roviny, výběhy a seběhy, to vše se spoustou zatáček.

„Trať jsme chtěli udělat jinou, zajímavou a zábavnou pro závodníky a atraktivní pro diváky. Byla vidět spokojenost a radost účastníků, což nás těší. Díky pozitivním ohlasům slibujeme, že jsme Štěpánský kros nepořádali naposledy. Poděkování patří všem našim pomocníkům a dobrovolníkům na trati a v cíli a také sponzorům a partnerům, kteří nám pomohli,“ uvedla Ladislava Markové ze svitavského 4Sports Teamu.

Deset jarních kilometrů v roce 2022.
Iscarex Cup má za sebou další úspěšný ročník. Hübl a Nováková jsou jeho šampióny

Přestože výsledky nebyly v pohodové atmosféře sváteční dne tím nejpodstatnějším, tak pro zpravodajskou povinnost nutno zdůraznit, že pro vítězství si v závodu měřícím rovné dva kilometry mezi muži doběhl Jakub Kolář (Atletika Svitavy) v čase 6:43 min. před Dominikem Šmardou (Florbal Svitavy, 7:18) a Markem Bukáčkem (Atletika Polička, 7:23). Mezi ženami zaběhla nejrychlejší čas Adéla Dvořáková z Bystrého (9:07) před Hanou Popelkovou (4Sports Team Svitavy, 7:18) a Ivanou Jirkovou z Moravské Třebové (10:32).

Kompletní výsledky najdete v galerii.