Se svými plány a záměry, jakož také s bilancí uplynulého roku, seznámili manažeři na tradiční tiskové konferenci.

Bartoš opět lídrem

Rok 2009 byl pro Orion Team velice úspěšný a postaral se o to především lídr družstva Petr Bartoš. Jak každý dobře ví, vybojoval titul mistra Evropy, doma obsadil třetí příčku v jednotlivcích, dále přidal stříbro ze závodu družstev a ještě se stihl oženit. I ostatní jezdci se snažili: Jan Froněk jako nováček úspěšně dokončil Dakar, slibný rozjezd Jaromíra Romančíka uťalo zranění kolena a operace. Laťka je tedy položena dost vysoko.
„Na dosažené úspěchy v minulém roce chceme navázat. Pokud budou mít kluci formu a vyhnou se jim obávaná zranění, tak věřím, že pozice z uplynulé sezony můžeme ještě vylepšit,“ sdělil manažer motokrosařů Petr Kovář.

Sestava Orion Teamu 2009: Petr Bartoš (29 let, motocykl Honda 450, třída Open), Jaromír Romančík (18 let, KTM 250, třída MX2), Jan Froněk (40 let, Honda 450, třída Veteran). S částečnou podporou týmu pojedou ještě Jan Mikulecký, Martin Čekal (oba třída MX2), Luboš Strejček (Veteran) a dvanáctiletý Filip Žrout.

Hlavní je Evropa

Orion Kart Team Litomyšl je v současné době jedním z nejúspěšnějších v rámci celé republiky. Hlavními závodními pilíři budou v nové sezoně Patrik Hájek (18) a Martin Doubek (14). Litomyšlští navázali úzkou spolupráci s továrním celkem Tonykart Racing Team. „Pokládáme to za veliký krok vpřed. Možnost používat špičkovou italskou motokárovou techniku, podvozek Tonykart a motor Vortex, je tou nejvýznamnější změnou,“ řekl manažer Martin Slavík.

Loňská sezona byla pro motokáristy nejlepší v historii. „Letos je prvotním úkolem uspět co nejlépe v mistrovství Evropy tříd KF3 a KZ2. Patrik Hájek zahajuje šampionát za necelý měsíc v Itálii, Martina Doubka čeká v úvodu května kvalifikace v Sosnové a v případě úspěchu poté finále ve Španělsku. První vrcholy sezony jsou tedy prakticky za dveřmi,“ informoval Slavík.

Doubek je držitelem loňského titulu mistra České republiky ve třídě KF3, v současnosti je v ní nejlepším českým reprezentantem. Hájek má za sebou obdobné výsledky, ve své třídě KZ2 je rovněž českým šampionem a z celé tuzemské konkurence zde má nejlepší pozici. „Dobré výkony očekáváme i od Jana Vítka, který reprezentuje ve třídě ROK junior. S Hondou 390 GX nás pak na českých tratích budou v tradičních vytrvalostních závodech zastupovat Dalibor Gondík, Otakar Brousek a Petr Dvořák,“ dodal manažer Orion Kart Teamu.

Jeho svěřenci však nezaháleli ani před oficiálním startem do sezony, za sebou mají již první klání. „V lednu jsme byli na oficiálním testu v La Conce, dále jsme se zúčastnili testu v Sarnu a pak se rozjely přípravné závody v Itálii. Na nich se naši jezdci pohybovali vesměs okolo patnáctého místa, což jsou v nejsilnější světové konkurenci a v početném poli jezdců velice uspokojivé výsledky,“ míní Slavík.