Představte váš zlatý závod, s jakými pocity se za ním ohlížíte?

Časovka se jela těsně okolo račického veslařského kanálu, takže úplná rovina, ale s nepříjemným větrem. Jelo se na dvacet kilometrů. Měl jsem výhodu, že jsem startoval jako poslední a znal časy vážných konkurentů. Při závodu se mi nejelo nejlépe, nebyl jsem si jistý, zda opravdu průběžně vedu. Již od prvního mezičasu jsem ale byl v čele a svůj náskok uhájil až do cíle.

Lze tedy říci, že vaše vítězství nebylo překvapivou záležitostí?

Ano i ne, do mistrovského závodu jsem nastupoval jako jeden z favoritů, tajně sem si věřil na výhru, ale trochu mě zaskočilo chladné počasí.

Co pro vás zisk titulu českého akademického mistra znamená?

Je to jistě zadostiučinění po zimní přípravě, splnění cíle a hlavně přímá nominace na akademický světový šampionát, které se bude konat koncem května v Holandsku.

S jakým cílem budete odjíždět na nizozemské mistrovství světa?

Pokusím se o co nejlepší výsledek především v časovce jednotlivců. Samozřejmě pomýšlím na ty nejvyšší příčky, ale spokojen bych byl s umístěním v první desítce či pětce. V hromadném závodu je situace také otevřená, záleží na týmové taktice i na štěstí.

Pokud bychom se měli ohlédnout za vaší dosavadní kariérou, kterých svých výsledků si nejvíce vážíte?

V akademickém sportu jsem již mistrem České republiky byl v roce 2006, dále vloni jsem byl šestý na mistrovství republiky v časovce jednotlivců a také jsem celkově vyhrál vrchařskou soutěž na etapovém závodu Lidice 2007.

A co studium na zemědělské univerzitě? Dalo vám něco do sportu?

V podstatě by se dalo říci, že ano – například co se týče marketingu a propagace – které se snažím uplatnit i v samotné prezentaci sportovních výsledků. Jak při vytvoření vlastních internetových stránek, tak v jednání se sponzory.

Kromě startu na mistrovství světa vás brzy prověří další těžká klání…

Již tento víkend se s mým týmem CK Windoor´s Příbram zúčastníme etapového závodu v rakouském Schwanenstadtu, dále nás čeká například etapový závod Tour de Berlin.

Další informace o úspěšném závodníkovi z Osíku získáte na www.lstanek.wz.cz.