K úspěchu budou třeba vytrvalost a orientace

Po delší odmlce bude o víkendu pokračovat seriál Cykloman 2015. Moravskotřebovští i přespolní závodníci se sejdou ke specifickému měření sil zvanému BACH. Jedná se o orientační závod dvojic, jehož smyslem je v daném časovém limitu (čtyři hodiny) objet co nejvíce kontrolních míst, která jsou bodově různě ohodnocena. Trasu je tudíž třeba plánovat nejen podle co nejvyššího zisku bodů, ale také v závislosti na cyklistických silách každé dvojice, neboť překročení předepsaného limitu bude penalizováno. Centrem závodu je stadion SKP Slovan Moravská Třebová. Start bude v sobotu 27. června v pravé poledne.

Fotbalové turnaje se hrají v Loučce i v Pomezí

Dlouhá Loučka, Pomezí – Nejenom Qanto Cupem bude o víkendu živ příznivec malého fotbalu v našem regionu. Se svojí troškou do mlýna přispěchají pořadatelé z Tělovýchovné jednoty Sokol Dlouhá Loučka. Ti na tamním fotbalovém stadionu přivítají účastníky patnáctého ročníku tradičního CHAS Cupu. Do jeho letošního ročníku se přihlásilo dvanáct kolektivů, které rozehrají souboje v základních skupinách úderem sobotní deváté hodiny.

Další oblíbený turnaj v malém fotbale se hraje rovněž v sobotu od 9 hodin na starém hřišti v Pomezí. Jedná se o jubilejní třicátý ročník Putovního poháru ředitele společnosti THT Polička.

Do Janova za kvalitním jezdeckým sportem

Obec na Litomyšlsku ožije o tomto víkendu jezdeckým sportem. OSH Baneta pořádá na tamním kolbišti závody v parkurovém skákání, v jejichž rámci budou k vidění soutěže od 80 cm po stupeň S. Akce se koná v sobotu 27. června od 10 hodin a její součástí bude též bohatý doprovodný program. Motivací pro jezdce bude rovněž vysoká finanční dotace (celkem 60 tisíc korun).

Kozlovský kopec je cílem běžeckého závodu

Pár kroků za úředními hranicemi svitavského okresu se nachází Kozlovský kopec, kde se to bude v neděli 28. června hemžit atlety a atletkami všech generací. V tento den se totiž koná Běh na Kozlovský kopec, tradiční to součást seriálu Iscarex Cup a v letošním roce také Českého poháru v běhu do vrchu. Start závodu je situován do Habrmanovy ulice v České Třebové, odkud vede trasa po asfaltové silnici o délce 5,2 kilometrů s převýšením 234 metrů. Závodit budou junioři a všechny kategorie dospělých, půjde rovněž o krajské přebornické tituly v běhu do vrchu. Startovní výstřel závodu zazní v neděli v 10 hodin.

Poličské družstvo cestuje na prvoligové finále

Vrchol sezony čeká o tomto víkendu na in-line hokejový tým IHC Spartak Polička. Kvalifikoval se totiž mezi elitní osmičku na finálový turnaj první ligy, který se koná na zimním stadionu v Černošicích u Prahy. Jeho účastníci byli rozděleni do dvou základních skupin, v nichž se utkají systémem každý s každým. Poličští se v sobotu střetnou s Eagles Chrudim (13:00) a IHC Košutka Plzeň (16:00), v neděli pak s Třebechovicemi (12:00). Druhou čtyřku tvoří Střída Sport Pardubice B, Roller Storm Praha B, Berounští medvědi B a HC Boskovice. Vítězové skupin se na závěr utkají ve finále, druhé týmy tabulek čeká boj o třetí místo.