Letitou tradicí jsou sportovní souboje mezi vyslanci Moravské Třebové a jejich přáteli a kamarády z partnerských měs­t.

Stačí si vzpomenout na mezinárodní mládežnické fotbalové turnaje o pohár starosty města či pravidelné výměnné zájezdy do holandského Vlaardingenu nebo německého Staufenbergu, při nichž právě sportovci málokdy chybějí.

Tentokrát do města zavítali hosté z Banské Štiavnice, aby tak Třebovským oplatili jejich březnový vydařený pobyt na středním Slovensku.

Součástí jejich návštěvy byla rovněž přátelská utkání ve stolním tenisu a v hokeji.

U stolů nestačili

Domácí postavili do vzájemného střetnutí elitní čtyřku, která se úspěšně „rve“ v divizi Pardubického kraje: Jaroslava Maděru, Milana Mrvu, Jakuba Ertla a Patrika Zítku.

Na opačné straně ale byla vyspělá sestava, mimo jiné s loňským vítězem první slovenské ligy a nynějším účastníkem extraligy: Zoltán Lelek, Marian Šurka, Dušan Pacho a jediný Čech Miroslav Hořejší, což je mimochodem vítěz nedávného prestižního turnaje TOP 12, kde porazil všechna čeká esa.

Podle scénáře to tak opravdu vypadalo i v hale, když za početné divácké účasti hosté zvítězili s přehledem 17:1, byť mnohá utkání byla velmi vyrovnaná. Jediný čestný bod vybojoval nejlepší třebovský stolní tenista Jaroslav Maděra v utkání s Pachem. Pro domácí to byla v každém případě výborná zkušenost a inspirace.

Hosté měli respekt

V podvečer začal další „ostře sledovaný“ zápas, v němž se střetli sportovci na ledové ploše. V tomto případě měli pro změnu navrch třebovští hokejisté, v jejichž sestavě se objevila řada bývalých skvělých hráčů, kteří se po skončení aktivní kariéry podílejí na sportovní činnosti současného HC.

Sestava: Přikryl – Rolínek, Kršňák, Koudelka, P. Muselík, Duží, Doseděl, Moravec, Burda, Podhorný, Šebek, Štěpánek, Faltus a Peškar.

Hrálo se 3×20 minut hrubého času, namísto vylučování se odbývala trestná střílení. I proto se Slováci ujali vedení, nicméně záhy začali „ztrácet dech” a tahali za kratší konec. Konečný výsledek zněl 9:7.

V případě stolního tenisu i hokeje ovšem zvítězilo hlavně nefalšované sportovní přátelství a skvělá atmosféra.

(mt)