Rok 2009 namá skončil a s ním i šance pro všechny závodníky z regionu, aby dosáhli na výsledky, za které si zaslouží nominaci do II. ročníku hlasování o nejúspešnější sportovce na Svitavsku. Předseda Regionálního sdružení sportů ANTONÍN KADLEC nás seznámil s aktuální situací v anketě.

Na úvod pár čísel. Kolik pohárů bude rozdáno nejlepším sportovcům?

Celkem budou vyhlášeni laureáti ve dvanácti kategoriích. Předáno bude dohromady 35 ocenění včetně poháru čtenářů Svitavského deníku.

V jakém stavu jsou v současné době připravy na druhý ročník ankety?

Pokud se týká vlastní organizace, všechno je prakticky zajištěno, jak na straně RSS, tak v Tylově domě. Nominace máme nahlášeny již do všech kategorií. Každý má samozřejmě možnost navrhnout další kandidáty. Všechny návrhy, které nám přijdou do poloviny ledna, budou předložený k posouzení odborné komisi. Ta na svém zasedání určí pořadí v kategoriích jednotlivců a ostatní vyhodnocené sportovce, kolektivy a trenéry. Ty posléze kontaktujeme a začne závěrečná fáze příprav směřovaná ke slavnostnímu ceremoniálu. Kampaň v tisku běží řádně, veřejnost je o anketě informována, nominace průběžně chodí, takže mohu říci, že vše pokračuje k naší spokojenosti.

Jak se vám osobně líbí výkony dosažené letos sportovci z regionu?

Já jsem zatím spokojen. Na to, že jsme malý okres, který nemá mnoho příležitostí vyniknout v různých sportech, jsou výsledky výborné, hlavně mezi mládeží. Tam dosahují naši zástupci velice dobrých umístění jak v republikovém měřítku, tak v některých případech i na úrovni mezinárodní. Samozřejmě se opakují také sportovci z loňského vyhlášení, mnozí budou opět patřit mezi nejlepší.

Na co všechno se mohou těšit návštěvníci slavnostního galavečera?

Koná se 11. února od 18 hodin v Tylově domě v Poličce. Doufám, že počasí nám bude přát více než vloni, dodnes se divím, že tehdy téměř všichni dorazili. Program připravuje agentura ČOK CZ, moderovat bude Radek Šilhán, zazpívají Helena Zeťová a David Deyl, vystoupí poličské mažoretky. Bude to obdobné jako loni.

(rh)