Dvanáct nejúspěšnějších sportovců a deset nejúspěšnějších kolektivů si převzali svá ocenění. Večerem provázeli a všechny přítomné bavili Jiří Trávníček a Petr Harašta, kteří si pro nominované sportovce nachystali nejeden zábavný úkol. Slavnostní večer doplnila hudební vystoupení moderátora Petra Harašty nebo dua Pavly Pospíšilové a Karolíny Erbesové či gymnastky, které ukázaly všem své umění.

Pro jednotlivce i družstva byly připraveny poháry a také drobné dárkové předměty. Předávání cen se chopili ti nejpovolanější a to starosta města Poličky Jaroslav Martinů, místostarostka města Marie Kučerová, předseda Tělovýchovné jednoty Spartaku Polička Jan Matouš a také jeden z hlavních organizátorů akce a šéf sportovní komise Antonín Kadlec.

Primát má šachista

Z titulu sportovce roku se mohl radovat šachista Ondřej Švanda, držitel 6. místa na Mistrovství Čech mládeže 2014 v kategorii chlapců s postupem na MČR, Kateřina Mičková, patřící nyní k největším talentům poličského volejbalu, Lukáš Pavlíček, držitel 3. místa v krajském přeboru mládeže do 12 let za rok 2014. Mimo jiné také Kateřina Kotvová, která byla v sezóně 2014 první v kategorii mladších žákyň.

Startovala na dvaceti turnajích, na kterých se jí podařilo získat dvakrát první místo, pětkrát druhé místo a sedmkrát třetí místo. Dalším nominovaným byl Adam Jelínek. Ten se v roce 2014 zúčastnil dvaceti turnajů, na kterých získal čtyřikrát 1. místo, osmkrát 2. místo a stejný počet třetích míst. A nakonec Petr Martinů, držitel 1. místa – mistr ČR ve slalomu na skateboardu pro rok 2014.

Dalšími nominovanými za ve skupině jednotlivci – dorost byli: Jakub Knettig, který se v roce 2014 se umístil na 1. místě – mistr světa ve slalomu na skateboardu pro rok 2014 – Světový pohár ve slalomu na skateboardu 2014. Tenistka Lucie Jílová, která na turnajích obsadila jednou druhé místo a třikrát třetí místo. Dále pak Vítek Hromádko, držitel 2. místa – vícemistr ČR ve slalomu na skateboardu pro rok 2014 Český pohár ve slalomu na skateboardu 2014. Dalším nominovaným byl Petr Matouš, jenž se umístil 3 x 1. místo na jednotlivých závodech – Prachatice, Praha, Plzeň. Hokejbalista David Hejtmánek, který s reprezentačním týmem do 18 let získal stříbrnou medaili na mistrovství světa a stejně tak i Lukáš Anýž.

Kralovala přehazovaná

Nejlepším kolektivem roku v kategorii žáků či žákyň se na prvním místě umístilo družstvo TJ Spartak Polička družstvo přehazované dívek, kdy na zlaté medaili měly svůj podíl: Kateřina Světláková, Tereza Vomáčková, Pavlína Pechancová a Vendula Korábová. Dalším oceněným bylo TJ Spartak Polička družstvo přípravky dívek, které se umístilo na 2. místě v krajském přeboru Pardubického kraje. Družstvo starších žáků HC Spartak Polička obsadilo v loňském roce druhé místo v Pardubickém kraji. TJ Štefanydes Polička družstvo žáků, jenž zvítězilo a umístilo se: 1. Ligy družstev mládeže 2013/2014 a postoupilo do extraligy družstev mládeže. HC Spartak Polička družstvo mladších žáků s umístěním na 3. místě v Pardubickém kraji. Dalším naším úspěšným družstvem jsou nejmenší Minitenisté TJ Spartak Polička. Družstvo ve své skupině obsadilo 2. místo a vybojovalo si tak postup do vyřazovací fáze soutěže. Družstvo TJ Spartak Polička oddíl tenisu družstvo starších žáků startovalo v krajské soutěži a ve skupině šesti týmů obsadilo bez jediné prohry 1. místo.

Oceněné dorosty

Poslední nominací v kategorii kolektiv dorost bez uvedení pořadí byli oceněni Hokejisté HC Spartak Polička, kteří získali v loňském roce 2. místo v krajské lize dorostu. TJ Spartak Polička oddíl volejbalu družstvo juniorek, jenž se v roce 2014 účastnilo první juniorské ligy, druhé nejvyšší volejbalové soutěže v ČR. Zatím jediný tým TJ Spartaku Polička, které mělo tu čest první ligu hrát. Starší dorostenci hokejbalového klubu SK Kometa Polička vybojovali 3. místo v extralize. Slavnostní večer byl zakončen hudebním vystoupením moderátora Petra Harašty a následně byli všichni přítomni vyzvání hlavním pořadatelem panem Antonínem Kadlecem na raut, který pro tuto slavnostní příležitost připravili studenti ze SOU a SOŠ Polička.

ALENA JANDLOVÁ

Sportovec Poličky

Kategorie jednotlivci žáci/žákyně
1. Ondřej Švanda (TJ Štefanydes)
2. Kateřina Mičková (TJ Spartak Polička – oddíl volejbalu)
3. Lukáš Pavlíček (TJ Štefanydes)
4. Kateřina Kotvová (TJ Spartak Polička – oddíl tenisu)
5. Adam Jelínek (TJ Spartak Polička – oddíl tenisu)
6. Petr Martinů (SK8 Slalom Polička)

Kategorie jednotlivci dorost
1. Jakub Knetting (SK8 slalom Polička)
2. Lucie Jílková (TJ Spartak Polička – oddíl tenisu)
3. Vítek Hromádko (SK8 slalom Polička)
4. Petr Matouš (SK8 slalom Polička)
5. David Hejtmánek (SK Kometa Polička – oddíl hokejbalu)
6. Lukáš Anýž (SK kometa Polička – oddíl hokejbalu)

Kategorie kolektiv žáci/žákyně
TJ Spartak Polička – družstvo přehazované dívek
TJ Spartak Polička – družstvo přípravky dívek
HC Spartak Polička – družstvo starších žáků
TJ Štefanydes Polička – družstvo žáků
HC Spartak Polička – družstvo mladších žáků
TJ Spartak Polička – oddíl tenisu Minitenis
TJ Spartak Polička – oddíl tenisu družstvo starších žáků

Kategorie kolektiv dorost
HC Spartak Polička – družstvo dorostenců
TJ Spartak Polička – oddíl volejbalu družstvo juniorek
SK Kometa Polička – družstvo staršího dorostu