Zásadním problémem se ukázala být nekompletní sestava, s jedenácti muži do pole drželi hosté krok jenom do poloviny hrací doby. Není však nic ztraceno a Polička má pořád naději. Příští neděli ale musí doma vyhrát v základní době a uspět v prodloužení nebo na nájezdy.

HC Chotěboř – HC Spartak Polička 8:3 (1:0, 4:2, 3:1)

Fakta: Branky: 5. Eis (Hajšman), 25. Svoboda (Eis, Fibikar), 26. Kraučuk (Kadlec), 29. Kadlec (Kraučuk), 40. Hajšman (Hospodka), 47. Svoboda (T. Ludvík, Eis), 48. Žemlička (J. Ludvík, Eis), 56. Vlček (T. Ludvík) – 22. Szilva (Gregar), 24. Musil, 55. Musil (Szilva). Rozhodčí: Přichystal – Parýzek, Veverka. Vyloučení: 8:8, navíc Kraučuk (CH) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Stav série na body: 2:0.

Polička: Opršal (40. Vašátko) – Vápeník, Musil, L. Hejtmánek, Štěrba – Szilva, Gregar, Škarýd, L. Boháček, Švejda, Jindra, Zobač.

Spartak sice inkasoval po necelých pěti minutách hry, ale v těchto fázích ještě jeho hráči stačili se silami, takže hráli vyrovnanou partii. Střelecky se však nikdo z nich neprosadil.

K tomu došlo krátce po přestávce a zásluhu na tom měla povedená Szilvova střela. A co více, ve 24. minutě dokonal obrat Musil a zdálo se, že Poličští budou schopni svého soka zaskočit.

Jenže chotěbořská odpověď byla opravdu pádná. Během dalších čtyř minuty totiž padly do Opršalovy klece tři puky a z vedení bylo rázem dvougólové manko (4:2).

Do kolen poté Spartakovce definitivně srazil Hajšman, který přidal pátý zásah sedm sekund před druhou sirénou. A to ještě předtím neproměnil Eis trestné střílení.

Ve třetí třetině se hrálo v režii domácích, kteří v rozmezí necelé půlminuty přidal další dvě branky a kontrolovali vývoj hry. Unavení hosté stačili v závěru hladkou porážku kosmeticky upravit Musilem.