Soupeři z Paskova trpěli ve svitavském uragánu

Svitavy – Střelecké rekordy padaly v prvoligovém utkání svitavských florbalistů proti poslednímu Paskovu.

13.2.2014

Florbalistům ze Svitav vyšlo proti Paskovu všechno, na co sáhli. Foto: Eduard Hromadník

Domácí celek byl při mimořádné chuti a dosáhl na nejvyšší vítězství v klubové historii. Do konce základní části odehrají Svitavští ještě zápasy v České Lípě a doma proti Ústí nad Labem. Potom budou čekat, který z týmů z elitní čtyřky si je vybere jako svého čtvrtfinálového rivala.

FbK Svitavy – Paskov Saurians 18:6 (7:2, 6:3, 5:1)

Branky: 2., 40., 43. a 52. Říha, 4., 25. a 40. Doseděl, 11., 29. a 49. Kolena, 4. a 18. Nejedlý, 5. a 48. Šmarda, 17. Richter, 27. Brýdl, 28. Štancl, 47. Klusák – 3. a 35. Chalupa, 17. Bonczek, 28. Kozlík, 32. Louda, 59. Šrámek. Rozhodčí: Valenta – Žďárský. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:1. Diváci: 306. Střely: 53:37.

Svitavy: Lamař – Macků, Prudil, Říha, Štancl, Šmarda – Doseděl, Richter, Kolena, Brýdl, Nejedlý, Junek, Klusák, König.

Kdo očekával od první třetiny úporný beton v podání Paskova, ten se k radosti znovu solidně naplněného svitavského svatostánku mýlil.

Před třemi stovkami fanoušků vtrhli domácí do zápasu s takovou vervou a úsilím, že během čtyř minut a dvaceti sekund svítilo na světelném ukazateli skóre 4:1 a diváci byli jako u vytržení.

Po takových brankových hodech skončila úvodní část poměrem 7:2 ve prospěch Svitav. Za zmínku stojí také neuvěřitelně krátký časový úsek mezi trefami Doseděla a Nejedlého, dělily je pouhé čtyři vteřiny.

Druhá třetina víceméně pokračovala v tempu té předchozí a hostující brankář Spěváček opět lovil míčky ze své kasy. Od poloviny utkání se však svitavský gólostroj na nějaký čas zasekl a přišla trojnásobná korekce ze strany Paskova.

Ta hosty stále udržovala v dostřelu, sice na oko vzdáleném, ale jak si všichni dobře pamatovali z nedávného střetnutí proti Znojmu (poslední třetina 2:9), ve florbale je možné všechno.

Po čtyřiceti minutách hry tak odcházeli domácí hráči do šatny za stavu 13:5 s pocitem, že tři body jsou skoro doma, ale vůbec nic se nesmí podcenit a závěrečná třetina se musí odehrát stejně jako obě předešlé.

A hned nástup do závěrečné dvacetiminutovky ukázal, že si to Svitavští vzali k srdci a dali jasně najevo, jakým směrem se bude vyvíjet zbytek duelu.

Svitavská mašina se zase rozjela na plné obrátky, což mělo za následek to, že rozbouřené publikum si přálo dvacet gólů do branky Paskova.

Navzdory aktivitě domácích se tuto magickou metu nepovedlo překonat, zápas ale přesto skončil jejich drtivou výhrou a hráči z Paskova konečně pochopili, proč se zdejší hale říká „Střelnice".

Z domácího týmu byl zvolen mužem zápasu matador Jiří Nejedlý, dále za zmínku stojí hattricky Jana Koleny, Davida Říhy a Vladislava Doseděla, nelze opomenout ani sedmibodového štírka Dominika Šmardu. Odměnou za „černou" práci pro družstvo byl také premiérový ligový zásah Jakuba Klusáka.

„Toto utkání se tak trochu i zapsalo do historie. Nejenom že v něm padlo dohromady 24 branek, což je největší počet v letošní první lize. Také to bylo nejvyšší vítězství svitavského mužského týmu v historii klubu," zdůraznil útočník Svitav Lukáš Brýdl, že osmnáct gólů se skutečně nedává každý den.

Svitavští florbalisté by rádi pozvali svoje příznivce na domácí derniéru v základní části. Tu sehrají v sobotu 22. února od 18:00 s Ústím nad Labem.

Další výsledky 20. kola: Hattrick Brno – FBC Start 98 Praha 10:4, Rožnov pod Radhoštěm – Královské Vinohrady 7:5, Litvínov – Znojmo 3:5, Pelhřimov – Ústí nad Labem 6:7 (PP), Kopřivnice – Česká Lípa 3:7.

Pořadí: 1. Litvínov (45), 2. Česká Lípa (42), 3. Hattrick Brno (41), 4. Královské Vinohrady (40), 5. Znojmo (38), 6. Ústí nad Labem (36), 7. Svitavy (30), 8. Rožnov pod Radhoštěm (29), 9. Kopřivnice (18), 10. FBC Start 98 Praha (17), 11. Pelhřimov (15), 12. Paskov (9).

Litomyšlští dorostenci udolali favorita

Svitavsko – Velmi dobře vstoupili do nadstavbové části své soutěže, ve které jde o účast v baráži o extraligu, hokejoví starší dorostenci HC Litomyšl. Ke druhému kolu přijela na jejich zimní stadion silná Chrudim a domácí celek se postaral o překvapení.

Hrad Svojanov zve na speciální prohlídky

Svitavsko – Adventní období je doslova prošpikováno nejrůznějšími společenskými a kulturními akcemi. Lidé se mohou scházet nejen na jarmarcích a koncertech. Otevřen je například i nejnavštěvovanější hrad Pardubického kraje.

Bowling: „Na soupeře pořád stačíme“

Vidlatá Seč – Čtvrtým kolem skončila v pardubické herně Bowlingzone základní část extraligové soutěže v bowlingu. Hráči z Vidlaté Seče obsadili se dvěma výhrami na kontě šesté místo, celkově skončili sedmí a čekají na ně boje o záchranu v nejvyšší soutěži.