My si postupně představíme, na co vše se v relativně brzké budoucnosti mohou těšit fanoušci v regionu. Tentokrát si posvítíme na STOLNÍ TENIS.

Poprvé v historii se na Svitavsku bude hrát první liga stolních tenistů. Spanilá jízda hráčů Sokola Borová, kterou předváděli v minulých sezonách, je dovedla až do druhé nejvyšší soutěže hrané v České republice (výše je pouze profesionální extraliga). Borová se stane suverénně nejmenší obcí, kde bude k vidění.
Na nováčka první ligy čekají bez výjimky soupeři reprezentují tradiční tuzemské stolnětenisové bašty. V Borové ale dokázali, že umí sestavit družstvo, které v dané soutěži hraje významnou roli, a nic nenasvědčuje tomu, že by to v první lize mělo být jinak.

Výčet týmů, s nimiž si Borová zahraje, je úctyhodný: SKST Baník Havířov B, TTC SIKO Orlová, TJ Ostrava KST B, SKST Hodonín, Sokol Hradec Králové B, SK US Steinerová Choceň, SF SKK El Niňo Praha C, TTC Elizza Praha, KST Cheb, KT Praha a Moravská Slavia Brno. Do sezony vstoupí Borová o prvním říjnovém víkendu, kdy v domácím prostředí přivítá družstva Chebu a KT Praha.

Zastoupení okresu v ligových soutěžích ve stolním tenise bude v nadcházejícím ročníku silnější nejenom díky postupu Borové, ale i zásluhou toho, že se do třetí ligy po delší přestávce vrací tým Jiskry Litomyšl, který zvládl dramatickou přetahovanou se Sokolem Chrudim o prvenství v divizi. Odměnou za to mu budiž, že se představí ve třetiligové skupině D, což je sestava převážně jihomoravská.

Pro hráče Jiskry to však nebude žádná novinka, po těchto končinách se v minulosti nacestovali dost. V nové sezoně na ně čekají střetnutí proti Sokolu Vracov, TJ Žďár nad Sázavou, Sokolu Šarovy, Jiskře Strážnice, Baníku Mikulčice, SK Slatina Brno, SKST Hodonín B, KST Sokol Znojmo, TTC Koral Tišnov a MK Řeznovice A a B. Konkurence to tedy bude rozhodně silná. V úvodním dvojutkání hostí Litomyšl Tišnov a Znojmo.

Další celky potom budou působit v krajských soutěžích dospělých. V divizi nadále zůstávají Sokol Borová B a Slovan Moravská Třebová a v krajské soutěži skupině B budou hrát Jiskra Litomyšl B, TJ Vidlatá Seč, Sokol Borová C a nováček TJ Svitavy. (rh)