Ti o víkendu vyhráli oba druholigové zápasy proti Šumperku a do nového roku půjdou s bilancí 10 vítězství – 2 porážky jako lídři soutěže!

Šumperk – Svitavy 91:96
Body Svitav: Teplý 29, Havránek 20, Sedlák 19, Lepold 14, Sobotka 7, Nohal 6, Fröhde 1. Rozhodčí: Hecl – Kubiš. Poločas: 45:56.

Všechny předpoklady pro výjimečný duel byly splněny. Hrál druhý s prvním před plnou halou v ohlušujícím prostředí, očekávání byla velká.
A naplňovat je začali hosté i bez podkošových hráčů Šindeláře a Dvořáka. Za čtyři odehrané minuty svítilo na tabuli neuvěřitelných 4:17, po první čtvrtce 19:32. Domácí se snažili rozjetého soupeře přibrzdit zvýšenou tvrdostí, ale proti střeleckým manévrům Svitavských (10 trojek) jim nemohlo pomoci nic. Celkem 101 bodů za poločas, to se ve druhé lize málokdy vidí.

Drama ale teprve začínalo. Hosté sice zvýšili náskok až na 21 bodů (54:75), ale to se už začaly projevovat problémy s fauly. Domácí vycítili šanci a s nevídanou lehkostí začali dotahovat, a to nejdříve na sedm a další jedenáctibodovou šňůrou na tři body! Minutu před koncem vedly Svitavy o pět, následovala šumperská trojka a hala doslova šílela. Zchladil ji Havránek, proměnil dvě šestky, další pak Nohal a bylo jasno! Diváci odměnili potleskem oba týmy.

Pavel Špaček, trenér: Byl to jednoznačně náš doposud nejlepší výkon. Životní představení sehráli mladíci Sedlák s Havránkem, Nohal výborně bránil nejlepšího střelce soupeře Wiesnera, kanonýři Teplý, Lepold a Sobotka byli k nezastavení. K výborné úrovni utkání přispěli i domácí, jejich závěr byl nevídaný. Duel byl výjimečný i atmosférou, nestává se mi často, abych při oddechovém čase neslyšel vlastního slova. Byl to nádherný zápas, kluci mi nadělili pěkného Ježíška.

Svitavy – Šumperk 94:73
Body: Šindelář 24, Teplý 16, Lepold 15, Sobotka 11, Havránek 9, Fröhde 7, Horák 3, M. Špaček 3, Harašta 2, Sedlák 2, Nohal 2. Rozhodčí: Jedlička – Kapounek. Poločas: 47:30.

Do nedělní odvety posílil Svitavy Šindelář a jeho přítomnost byla znát. Hosté drželi krok jen v první čtvrtině (21:18), ve druhé a třetí domácí rozpoutali uragán a místo opakování předchozího dramatu byla k vidění jejich exhibice. Poločasové vedení o 17 bodů postupně narostlo na třicet, ke konci vlétli na palubovku mladí hráči béčka a i oni se předvedli úspěšně. Celý tým nadělil svým fanouškům pod stromeček nečekaně jednoznačné vítězství a dvoubodové vedení v tabulce soutěže.

Pavel Špaček, trenér: Byl to zápas šoků. Tím hlavním byl jeho bezproblémový průběh. Na soupeři se asi projevila únava z náročného programu, ve středu hrál pohár proti Prostějovu. Kluci výborně bránili, 43 bodů obdržených za tři čtvrtiny je výborných. Potěšilo mě také, že všech jedenáct hráčů se prosadilo střelecky. Chtěl bych poděkovat fanouškům za jejich podporu v letošním roce a popřát jim krásné prožití svátků a další skvělé basketbalové zážitky v roce 2009.

2. liga skupina B po 12. kole: 1. Svitavy (22), 2. Šumperk (20), 3. Žďár (19), 4. Jičín (19), 5. Bohnice (19), 6. Liberec (18), 7. Tesla Pardubice (18), 8. Sokol HK (17), 9. Poděbrady (17), 10. Rychnov (17), 11. Nymburk B (16), 12. USK B (14). Druholigová soutěž má nyní přestávku do 17. a 18. ledna, kdy se vedoucí tým tabulky představí na palubovkách ve Žďáru nad Sázavou a na Tesle. (rh, špa)