„Trať v Jiníně byla poznamenána deštěm. Ti, kdo mají rádi bahnitou trať, byli vepředu. Hodně záleželo na dobrých startech,“ uvedl manažer Orionu Petr Kovář. Jeho svěřenec František Smola neměl ideální start do první jízdy, ale rychle se probil dopředu a vyhrál s náskokem před Bučencem a Sukupem. „Ani do druhé rozjížďky neměl start podle svých představ. Sice chvíli jezdil jako třetí, což by mu stačilo na konečné vítězství, pak měl ale kolizi s jezdcem o kolo zpět a nakonec byl rád za čtvrté místo v cíli a celkové třetí,“ sdělil P. Kovář. Vítězem klání se stal Slovák Tomáš Bučenec a v pořadíMMČRje druhý (127 b.) za vedoucím Smolou (130).

Kategorii OPEN opanoval v Jiníně Jan Zaremba před Čepelákem a Kadlečkem, celkové vedení si drží Martin Michek. „Petr Bartoš dokončil první jízdu po několika pádech šestý, ve druhé si vybral smůlu. Jel třetí, ale odešla mu svíčka v zapalování a nedojel,“ litoval manažer. Stále se lepšící formu zde prokázal Josef Kulhavý (Šváb Team Svitavy), zajistil si osmou a pátou příčku.

Petr Kovář poskočil v klasifikace třídy Veterán na třetí místo. „V první jízdě jsem letos poprvé vybojoval stříbrný věnec, ve druhé ale měl snad pět pádů a dojel sedmý,“ dodal. Vyhrál Bohumil Poslední.