Vedoucí muž kubatury do 125 ccm František Smola (Orion Litomyšl) však závodům jen přihlížel. Při tréninku si zlomil prst na pravé ruce a nuceně absentoval. Jeho tým ale nelenil a ve spolupráci s Goldfren Teamem angažoval proti elitním rivalům mladého Slovince Klementa Gorčara. „Ten se ukázal ve výborném světle. První jízdu po boji vyhrál, ve druhé ho po startu sestřelil soupeř, šel z posledního místa a dotáhl se na třetí pozici,“ hodnotil manažer Petr Kovář. Svoji šanci v Šumperku plně využil Slovák Tomáš Bučenec, vyhrál druhou rozjížďku i celkové pořadí a tím převzal od Smoly vedení v průběžné klasifikaci Pap Oil Cupu. „Myslím, že pokud se nestane nic mimořádného, tak si ve zbývajících dvou podnicích vedení pohlídá. Smola zůstává ve hře o druhé místo, které by mu slušelo, i když jeho zranění je velká škoda,“ lituje Kovář.

V prestižní kubatuře OPEN opanoval šumperské klání v součtu dvou jízd Martin Žerava před J. Čepelákem a M. Michkem. Celkové osmé místo si vyjel Josef Kulhavý, když po pádu a 12. pozici v první rozjížďce si ve druhé spravil chuť, prohnal elitní trio a dokončil čtvrtý. „Petr Bartoš na nejlepší nestačil, dvakrát dojel na konci první desítky a celkově byl devátý,“ informoval Kovář. V pořadí MMČR po čtvrtém podniku je Kulhavý osmý a Bartoš třináctý, oběma chybí několik výsledků, v úvodu sezony se trápili se zraněním.

Ve třídě Veterán útočil na přední příčky sám Petr Kovář. „Do obou jízd jsem měl nejlepší starty, do poloviny závodu vedl, ale pak mi začaly docházet síly. První rozjížďku jsem dokončil čtvrtý, ve druhé po problémech v průběhu závodu devátý.“ Jasně zvítězil Roman Heinrich, průběžně vede známý soutěžák Bohumil Poslední, Petr Kovář klesl aktuálně na pátou příčku. Šampionát pokračuje 19. srpna v nedalekých Holicích a vyvrcholí 16. září na trati v Třemošnici.

Začátek prázdnin bude patřit domácímu mistrovství v superkrosu, který budou hostit Kramolín a Litovel. „Naší hlavní zbraní tady bude Petr Bartoš. Když už se to letos nepovede v motokrosu, tak věřím, že se popere o superkrosovou medaili,“ řekl manažer OrionTeamuLitomyšl.