Za krásného počasí dorazilo na pět tisícovek příznivců motokrosu. Závodní dráha se účastníkům velice zamlouvala, protože pořadatelé zde udělali mnoho výrazných změn, a to zejména kvůli blížícímu se mistrovství světa třídy MX3.

Finálové jízdě MX1 kraloval Filip Neugebauer. Druhý byl po výborném startu zástupce Orionu Litomyšl – RS Petrol Teamu František Smola. „Zajel opravdu dobře, dokonce několik kol vedl, ale v závěru rundy se před něho přece jen dostal skvělý Neugebauer," popisuje manažer Orionu Petr Kovář.

Následovalo superfinále pro 40 nejlepších motokrosařů tříd MX1 a MX2. V něm vypálil jako raketa od startu Francouz Florent Richier následován dalšími favority – Smolou, Neugebauerem a Michkem. Richier se všem konkurentům vzdaloval, za nim to ale vřelo.

„Ke konci se Neugebauer dotáhl na Francouze, ale v jedné zatáčce upadl a bylo rozhodnuto. Cílem tak projeli po velkém boji jezdci v pořadí Richier, Michek, Neugebauer, Slovinec Gerčar a pátý Smola. Ten se postupně trochu propadal," uvedl Kovář.

Celkově si z Pacova odvezl zlatý věnec Neugebauer, stříbro bral Richier, bronz zaujal Michek, čtvrtý skončil Smola. Průběžně po dvou odjetých závodech seriálu Buksa/ADOS Motokros 2013 vede Neugebauer před Richierem a Smolou.

„Škoda, že Smolu nemohl v jeho úsilí podpořit parťák z našeho týmu Petr Bartoš, který se zranil na předchozím závodu v Žamberku a nyní v Pacově to na motocykl ještě nebylo," dodal manažer Petr Kovář.

Ve slabší třídě MX2 úřadoval další francouzský borec Boris Maillard před lídrem seriálu Markem Sukupem a Rudolfem Weschtou. Veteránům pak vládl navrátilec Miroslav Kučírek.

Třetí díl českého šampionátu bude k vidění 30. června na trati v Kaplici. Snad už tam nebude chybět ani Petr Bartoš.

Buksa/ADOS Motokros 2013 – 2. závod v Pacově – třída MX1 – finále A: 1. Neugebauer (Kawasaki, Osička Pfeil Team), 2. Smola (KTM, Orion Litomyšl – RS Petrol Team), 3. Michek (KTM, Buksa ADOS KTM Team), 4. Richier (KTM, Buksa ADOS KTM Team), 5. Kadleček (Honda, KRTZ s.r.o.).

Superfinále: 1. Richier, 2. Michek, 3. Neugebauer, 4. Gerčar (Slovin., Honda, UFO Racing Team), 5. Smola.

Celkové pořadí závodu: 1. Neugebauer 78 bodů, 2. Richier 77, 3. Michek 77, 4. Smola 75, 5. Gerčar 72.

Klasifikace MMČR po 2. závodu: 1. Neugebauer 156, 2. Richier 151, 3. Smola 147, 4. Žerava (SMS Morava) 138, 5. Smitka (Hulho Team) 136, 19. Bartoš 74.

(kov, rh)