Na stadion Cihelna zavítalo ze šestnácti původně přihlášených jezdců patnáct, omluvil se pouze jeden. O mezinárodní punc podniku se postarali čtyři plochodrážníci ze slovenské Žarnovice a německá reprezentantka s českou licencí.

Organizátorům se podařilo připravit dráhu ve výborné kvalitě, přesto však došlo k několika pádům, které si však nevyžádaly žádné závažnější následky. V samotném závodu dominoval se zřejmou převahou Ondřej Smetana (AK Markéta Praha), který je lídrem seriálu a svoji pozici ve Svitavách potvrdil.

Nasbíral 14 bodů a porazil ho jen v jízdě s pořadovým číslem deset pardubický Jaroslav Petrák. Ten se nakonec utkal s Martinem Málkem z Březolup v dodatečné rozjížďce o druhou pozici a úspěšnější byl Málek. Po šesti závodech vede pořadí přeboru Smetana (141 bodů) s ohromným náskokem před Málkem (69).

Ve vloženém závodu juniorské třídy do 125 ccm startovalo šest jezdců a i tady se radoval plochodrážník pražské Markéty, tentokrát Jan Kvěch díky zisku 11 bodů. Druhý skončil vedoucí jezdec celkové klasifikace Filip Šifalda (Chabařovice, 9) a třetí dojel jeho klubový kolega Milan Dobiáš (8).

Na další atraktivní plochodrážní klání se motorističtí fanoušci mohou těšit o svitavském pouťovém víkendu. V sobotu 3. září od 15 hodin se v Cihelně pojede závod 1. ligy družstev. (eh, rh)