Vydařený nedělní duel okořenil křídelník PAVEL SLEZÁK jednadvaceti nastřílenými body a výraznou měrou se podepsal pod narůstající svitavské vedení. Mimo jiné proměnil tři z pěti trojkových pokusů. Souboj o bronz byl z jeho pohledu nadmíru vydařený, semifinálový debakl ho však mrzí.

Během dvou víkendových dnů jste odehráli úplně rozdílné duely, které lze asi jen těžko porovnávat, že…

Hodně mě mrzí sobotní utkání, protože to byla z naší strany ostuda. Mohli jsme hrát daleko lépe. Jsem rád, že jsme to v zápase o třetí místo svitavským fanouškům vynahradili výkonem a vítězstvím. S tím jsem spokojen.

Zdálo se, že výhru chcete o poznání více než soupeř, byli jste bojovnější a odhodlanější. Cítil jste to také tak?

Myslím, že ano. My jsme do zápasu dobře vstoupili, bojovali jsme po celou dobu až do konce, bylo to diametrálně odlišné utkání než proti Nymburku. Půjčovali jsme si balon, dávali lehké koše a také jsme velmi dobře bránili.

Až na posledních pět minut jste Severočechům v podstatě nedali šanci na zvrat…

Čekal jsem, že do druhého poločasu přijde Děčín s větším tlakem, což se částečně i stalo, vzal nám pár míčů, ale dokázali jsme to ustát, potom soupeř zase polevil a my kontrolovali celé utkání.

Za zmínku stojí vaše obrana, protože pětašedesát bodů od takového protivníka je velmi dobrá vizitka.

Faktem je, že Děčín je spíše obranné družstvo, ale ano, předvedli jsme opravdu kvalitní obranu. Doufám, že budeme tímto způsobem pokračovat i v ligové soutěži, protože tento duel byl z naší strany super.

Jak jste si vy sám užil pohárovou atmosféru ve svitavské sportovní hale?

V sobotu ani moc ne vzhledem k tomu výsledku, to jsem tady radši ani po zápase být nechtěl… V neděli jsem si to ale moc užíval, fanoušci byli skvělí a doufám, že v takovém počtu budou chodit dál.

V příštím týdnu rozehrajete nadstavbovou skupinu A1. S jakým cílem do ní vstoupíte?

Chceme se určitě pokusit být mezi prvními čtyřmi a začínat čtvrtfinále play off na domácí palubovce. Musíme do toho dát všechno. Ze začátku máme těžký los, když jedeme do Nymburka a máme doma Pardubice, Uvidíme po prvních utkáních, jak na tom budeme, ale v každém případě bychom se rádi dostali do nejlepší čtyřky.

Bronz znamená pro klub i město hodně
Trenér basketbalových Desktone Turů Lubomír Růžička po vítězném zápase o třetí místo na finálovém turnaji českého poháru: „Bronz znamená hodně nejen pro klub, ale i pro město. Po sobotním zápase nás plno lidí kritizovalo, že to skončilo rádoby ostudou o padesát bodů. Neuvědomili si však, že je to turnajový systém. Poté, co nám nymburský Petr Benda dal v úvodu druhé půle tři trojky a šlo to na třicet bodů, tak jsem věděl, že musím pošetřit Slezáka, Kerra, Marka a ostatní. Přišlo mi, že jsme proti Děčínu byli živější a šli za vítězstvím víc než soupeř, který působil unaveným dojmem. Hráči se přesvědčili, že hrát dovedou a mohou se měřit i třeba poločas s Nymburkem a celý zápas s Děčínem. Náš klub za posledních šestnáct měsíců prošel velkou rekonstrukcí, ať už kádru nebo managementu. Medaile je jednou z třešniček na dortu.“