Tměj šokoval

Mezi jednotlivci bojovala v konkurenci Lotyšů, Švédů a Finů také pětice svitavských hráčů. Do A skupiny postoupili P. Tměj, D. Šmíd a K. Konečný, když smolaři L. Tmějovi chyběl jediný bodík! Nováček na mezinárodním poli E. Vavruška zaplatil daň z nezkušenosti a spadl až do skupiny C.

Do play–off proklouzli Tměj se Šmídem a právě oni se střetli v osmifinále, které lépe zvládl první jmenovaný díky třem vyhraným prodloužením, nakonec poměrem 4:1. Ve čtvrtfinále pak porazil nečekaně 4:0 švédského protivníka Andrease Amana a jeho cestu ukončil v semifinále nejlepší lotyšský hráč Edgars Caics. Po porážce 1:4 obsadil Petr Tměj i tak vynikající třetí místo. Vyhrál legendární Švéd Hans Österman, ze Svitavských byl dále 14. Šmíd, 32. Konečný, 62. L. Tměj a 97. Vavruška.

Trápili favority

Klub THC Stiga Svitavy reprezentoval Českou republiku i na MS klubů, které se v Oslu hrálo o den později. V sestavě se objevila pětice, jež se představila v turnaji jednotlivců: P. a L. Tmějovi, Šmíd, Konečný, Vavruška. V základní skupině si nevedli vůbec špatně, porazili dva norské celky a jeden švédský, nejvíce je mrzela remíza s domácími DHS, když potrápili i favority Don Quiotes z Finska (těsná prohra 6:8) aHSCEnköpings ze Švédska.

Díky těmto výsledkům postoupili svitavští stiga hokejisté ze třetího místa do osmifinále a tam vyšli vítězně i ze souboje s elitním lotyšským mužstvem Incukalns THC. Ve čtvrtfinále si zopakovali duel s Enköpings HSC a podlehli mu 8:19, když jejich přemožitel mistrovství vyhrál, a to před krajany z BHK Möllan Rouge. Svitavy zde vybojovaly výtečnou osmou pozici.